Skocz do zawartości
MarkPL

Myszka optyczna Logitech swieci jak wyłacze komputer...

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobic zeby ten czujnik optyczny zgasł ??

 

Przeciez jak tak bedzie non stop swiecic to sie bedzie "wypalał" ten czujnik, czyz nie ??

 

To jak go mozna wyłaczyc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahahaha - no to masz fajnie :D, u mnie myszka wyłącza się razem z kompem (Logitech BD69 USB). Poprobuj pozmieniac cos w opcjach zasilania komptera, moze po prostu zamiast go wyłączać przechodzisz w stan hibernacji albo uśpienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic zeby ten czujnik optyczny zgasł ??

 

Przeciez jak tak bedzie non stop swiecic to sie bedzie "wypalał" ten czujnik, czyz nie ??

 

To jak go mozna wyłaczyc ??

 

Powieś ja sobie na suficie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo smieszne co napisałes...

 

Dla normalnych ludzi test:

 

Zrobiłem test

 

1. Mysz MS nie swieci jak wyłacze komputer - Logitech swieci.

2. Przełączyłem Logitecha pod USB a nie przez przejsciówkę PS i juz nie swieci - to są jaja w biały dzień

 

3. Co do właczania Peceta myszką to i tak nawet jak swieciła niedało się go nią właczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie myszka wyłącza się razem z kompem (Logitech BD69 USB

 

 

I tutaj masz odpowiedz...

Jak myszka jest na usb to gasnie wraz z wylaczeniem kompa, jak na ps/2 to bedzie ci sie swiecic zawsze.

 

Wiec jak masz myszke z przejsciowka to sobie ja zdejmij i miej myche na usb (Ja osobiscie uwazam, ze usb nadaje sie lepiej do gier niz ps/2. tylko prosze mi nie mowic o 200Hz odswiezaniu na ps/2...)

 

A co do wypalania czujnika to nie wydaje mi sie, zeby on sie wypalal bo to jest dioda a jej niezbyt robi czy swieci czy nie (powiedzmy ;) ) i nie powinno to skracac zywotnosci myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam optyka Logitech i z tego co wiem jak podlączylem na USB to nie swiecila sie mycha po wyl. kompa , gdy podlaczylem PS2 no wlasnie tak bylo swiecila sie mycha po wyl. kompa, wiec chyba jest to od PS2 :D

a co do zasilania jak masz listwe do wystarczy ja wyl. i problem z glowy wtedy mysz nawet nie pisnie :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co gdzieś czytałem to do portów PS2 ciągle jest dostarczane napięcie, nawet po wyłaczeniu kompa( zobacz że num lock też sie świeci na klawiaturze ) a do usb już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta num lock powiadasz sie świeci, jakoś nie zauważyłem.

No chyba, że się u mnie przepala dioda jak kompa wyłączam a jak włączam już działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta num lock powiadasz sie świeci, jakoś nie zauważyłem.

No chyba, że się u mnie przepala dioda jak kompa wyłączam a jak włączam już działa :D

No w sumie mam tez chyba cos takiego. Moze klawiature na gware ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz przycisk power/wake/sleep na klawie?

nacinij go to ci numlock zgasnie i po krzyku :)

 

co do myszki to moja (ms intelli mouse) tez swieci na ps a na usb nie...

tylko ze co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie myszka wyłącza się razem z kompem (Logitech BD69 USB

 

 

I tutaj masz odpowiedz...

Jak myszka jest na usb to gasnie wraz z wylaczeniem kompa, jak na ps/2 to bedzie ci sie swiecic zawsze.

 

Wiec jak masz myszke z przejsciowka to sobie ja zdejmij i miej myche na usb (Ja osobiscie uwazam, ze usb nadaje sie lepiej do gier niz ps/2. tylko prosze mi nie mowic o 200Hz odswiezaniu na ps/2...)

 

A co do wypalania czujnika to nie wydaje mi sie, zeby on sie wypalal bo to jest dioda a jej niezbyt robi czy swieci czy nie (powiedzmy ;) ) i nie powinno to skracac zywotnosci myszki.

 

haha!!! LOL! Ja mam na PS2 geniusa i po wyłączeniu kompa mysz przestaje świecić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co gdzieś czytałem to do portów PS2 ciągle jest dostarczane napięcie, nawet po wyłaczeniu kompa( zobacz że num lock też sie świeci na klawiaturze ) a do usb już nie.

a dlaczego u mnie klawiat nigdy nie świeci po zamknięciu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak zrobiłem :)

 

Tylko zastanawia mnie dlaczego mysz MS ktora tez była podłączona przez przejsciowke USB-PS2 gasła...

Bo Logitech to porządna firma i taki miły gest od producenta:

świeci - żebyś w nocy do kompa trafić mógł :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na plycie ABit NF7-S jak kolega

dwie zworki, te nieopisane i one wylaczaja napiecie odpowiednio do USB i PS/2

A mozliwe ze do USB jest wylaczone standardowo

A swieci dlatego ze uzywany jest stanby -5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mysz optyczną WOP 35 od A4TECH i na moim kompie po wyłączeniu dioda gaśnie. Po podłączeniu tej mychy do kompa na celku 2200 i jakiejś płycie Asusa świeci nawet po wyłaczeniu kompa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w biosie czy nie masz jakiegos wake on mouse czy cos w ten desen.

mysle ze to moze byc jakies ustawienie w biosie, poszperaj to moze cos znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys chwilow szajsunga z podswietlanym scrollem i rowniez swiecila non stopa, ale wystarczylo podlaczyc ja do laptopa i juz swiecila tylko gdy byl wlaczony poszelem do kumpla jednego drugiego i rowniez swieci tylko przy wlaczonym. Moim zdaniem to zalezy od mobo w jednym w ps/2 jest caly czas dostarczane napiecie a w innym odcinane wraz z wylaczeniem kompa

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys chwilow szajsunga z podswietlanym scrollem i rowniez swiecila non stopa, ale wystarczylo podlaczyc ja do laptopa i juz swiecila tylko gdy byl wlaczony poszelem do kumpla jednego drugiego i rowniez swieci tylko przy wlaczonym. Moim zdaniem to zalezy od mobo w jednym w ps/2 jest caly czas dostarczane napiecie a w innym odcinane wraz z wylaczeniem kompa

pozdro

Lagier

Mam to cudo i swieci po wylaczeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam myszke A4tech WWW-21 i jakoś nie chce świecic, klupałem w nią miotkiem i nic zero reakcji nie świeci, dlaczego ???

Spróbuj młotkiem pneumatycznym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...