Skocz do zawartości
Adikss

Laptop poleasingowy 1000-1200 czy dołożyć do nowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pracuję w dużej mierze zdalnie, pośrednictwo nieruchomości, ubezpieczenia itd. zakładałem pracę z domu, jednakże przy małym dziecku słabo to wychodzi na stacjonarnym kompie. Z drugiej strony bardzo stary laptop który przysparza nerwicy przy użytkowaniu (stary lenovo z565, nawet dysk ssd niewiele daje).

Podsumowując muszę sprawić sobie laptopa żeby móc przenieść się do pokoju obok, gdy dziecko śpi, albo zajmuje się nim ktoś inny. Z racji tego że aktualnie średnio z kasą zastanawiam się nad poleasingowymi gdzieś w kwocie 1000 max 1200 zł, czy warto dopłacać jednak do polecanego nowego Lenovo Ideapad 330-15 Ryzen?

1. Laptop dla mnie, na firmę,

2. Najlepiej z systemem z linuxa nigdy nie korzystałem a nie mam czasu na zabawy z tym.

3. Najlepiej żeby miał FHD, coś pomiędzy 14 a 15,6 cala

4. HDD będzie tańszy, a SSD mogę zawsze wrzucić.

5. 1000 do 1200 brutto, użytkowanie tyle ile trzeba, albo padnie albo kupię nowego kupić na na początku czerwca.

6. Solidna obudowa będzie atutem, wolę wydajniejszy niż dłużej trzymający na baterii

7. najlepiej FHD matowa

8. Użytkowanie: dom biuro czasem auto

9 i 10. Gry przy okazji, najważniejsze to wygodna praca czyli pakiet biurowy, meile, dużo zakładek w przeglądarce, program typu kazaplan do rysowania rzutów. Programy CRM działające online przykładowo asari

12. Długo służy Lenovo jednakże ze względu na procek już nie nadaje się za bardzo do niczego.

 

Im więcej przeglądam ofert tym większy mętlik w głowie, proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gajwer napisał:

Jeżeli zależy Ci na solidnym wykonaniu to zostają modele używane najlepiej biznesowe. Z nowych za mała dopłatą dostaniesz już z przyzwoitym procesorem lecz wykonanie będzie budżetowe.

Dell Latitude E6440

Lenovo Thinkpad T440p

Z dyskiem SSD powinieneś zmieścić się w danym budżecie.

Dokładnie tak. Możesz popatrzeć na sklepie: https://www.sklep.precio.pl 

Celuj w dobry stan techniczny oraz: 
- 8 GB RAM 
- dysk SSD 120 lub 240 GB 
 

Jeśli chcesz nowy, tutaj cena będzie na poziomie 2000-2500 PLN za coś sensownego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 za używanego, to trochę słaby interes jednak, może jednak lepiej dopłacić do Lenovo IdeaPad 330? z polecanych wersja z intel  i3 albo Ryzen 3? to że wykonanie budżetowe to trudno, jakoś to przeżyje ale jednak normalna gwarancja.

Ewentualnie jakieś lepsze propozycje z nowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za propozycję:) rozumiem ten "s" obudowa z aluminium.

Powiedzcie mi jeszcze to standard że nie ma dostępu do dysku? wyjmowanej baterii itd? czyli na okresie gwary nie dołożę ramu ani nie zmienię sam hdd na ssd?

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...