Skocz do zawartości
marianwojek

upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

ok napewno dokupie na szybko ramki bo to najnizszy koszt, na allegro znalazlem najtansze https://allegro.pl/oferta/micron-8gb-ddr4-2133mhz-cl15-1-2v-8123717159    ~130 z dostawa, za 160 mam https://www.komputronik.pl/product/246011/goodram-8gb-1x8gb-2133mhz-ddr4-cl15-dimm-.html   wiec kupowanie uzywek raczej mija sie z celem,

co do 1060 z 6gb to uzywki z allegro zaczynaja sie od 400zł , czy jest mozliwosc sprawdzenia czy to pokoparkowa ? czy nie zastanawiac sie nad tym i brac najtansza z gwarancja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marianwojek napisał:

ok napewno dokupie na szybko ramki bo to najnizszy koszt, na allegro znalazlem najtansze https://allegro.pl/oferta/micron-8gb-ddr4-2133mhz-cl15-1-2v-8123717159    ~130 z dostawa, za 160 mam https://www.komputronik.pl/product/246011/goodram-8gb-1x8gb-2133mhz-ddr4-cl15-dimm-.html   wiec kupowanie uzywek raczej mija sie z celem,

co do 1060 z 6gb to uzywki z allegro zaczynaja sie od 400zł , czy jest mozliwosc sprawdzenia czy to pokoparkowa ? czy nie zastanawiac sie nad tym i brac najtansza z gwarancja ?

Brać sprawną i z gwarancją minimalnie na 3 miesiące, jak ktoś daje gwarancję na 1 miesiąc to ani nie kupuj. Najlepiej jakby dawali pół roku przynajmniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramki juz zamowione za 160 zl nowe

jesli chodzi o gpu to mam caly czas dylemat bo najtansze 1060 z gwarancja dluzsza niz rozruchowa to 600zł+ (rozwazalem tez rx570) druga opcja jest 1660 w wersji OC ktore mozna wyrwac +/- 1000 zł

pozostalych czesci raczej nie ruszam bo musialbym wymienic tj napisal wczesniej @tesel plyte + procesor+ zasilacz + nowe ramki , opcja z wymiana mojej i5 6400 na najwyzsza i7 raczej odrzucam ze wzgledu na to ze nie mam jak sprawdzic jaka bedzie roznica w wydajnosci i czy w jakikolwiek sposob zaspokoi moje potrzeby i tj. mowili koledzy wyzej w/po wakacje wchodza nowe AMD ktore moze doprowadza do obnizenia cen inteli 9gen wraz z plytami glownymi

Bardzo serdenicznie dziekuje wszystkim zaangazowanym za pomoc  i zwiekszenie mojej swiadomosc, jesli jest jeszcze cos do dodania w temacie bardzo chetnie przyjme uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego masz ten sam problem z QC co ja miałem. Dwa miechy temu wymieniłem swojego i5 4670k 8gb ram na i5 9400f 16gb. Klatki urosły o dobre 75% ze 120 do 220 średnich. Gra stała się przyjemna jak nigdy wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego tytułu jak najbardziej. Dla wyszczegolnienia dodam że ram mam podniesiony do 3700mhz i proca o symboliczne 100mhz bo to nie k. Oczywiście zestaw stoi na Z390 grafa 1080ti. Uzupełniłem co by nie znaleźli się niedowiarki co do takiego podbicia klatek/s. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzilem do datkowe 8gb ramu i teraz wiem juz o co chodzi w quake ch. wszystko na high , textury na low i smiga ~90fpsow i smiga bardzo plynnie jak tylko podniose textury na medium a wszystko na low zaczyna sie "chrupanie" i mimo 100-110 fpsow nie ma mowy o plynnosci, bardziej brakuje tu ramu na gpu (mam tylko 2gb)  niz procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jednego i drugiego brakuje. Gra oczywiście jest bardzo łakoma na vram. U mnie przy texturach na ultra gra pożera 10.6 GB. Na YT widziałem filmik co gościu na radeonie VII dopiero zaspokoił quake na ultra który pożerał koło 13gb vram. W Twojej sytuacji textury koniecznie na low resztę też bym na low ustawił dla lepszego frameratu. Jeśli do 120fps rozgrywka ci odpowiada to 4 rdzenie dadzą radę ale dropy i tak będą. Konieczny jest SSD bo to chrupanie to wina HDD ponieważ gra ciągnie nawet 20 GB pamięci wirtualnej. Pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...