Skocz do zawartości
rasgan

MSI RX580 Armor 8g OV Undervolt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam w komputerku MSI Radeon RX580 Armor 8g OC i dzieje się dziwnie 

Otóż odpalam sobie PC Builder Simulator i gram. Po 10 Min Afterburner mi pokazuje, że mam 75-77C na grafice i robi się głośnawo. Przełączam wiatraczki w obudowie na full (3 wlot, 2 top wylot i jeden tył wylot) i temp utrzymuje się na poziomie 65C ale huczy mi w pokoju.

Czytałem trochę o undervoltingu ale nie wiem czy się zabieram za to dobrze i nie wiem ile mi to pomoże.

Wchodzę w Watmana, zmieniam Freq na manual i zostawiam w 7 progu 1365 a napięcia w tym progu stopniowo obniżam. Puszczam Unigine Super... i oglądam testy.

Po czym poznam że osiągnąłem granicę napięć przy zachowaniu płynności i stabilności?
Czy zmieniam tylko napięcia w 7 progu?
Czy jest inna metoda wyciszenia mojego pudełka poza underwoltingiem? Coś na sieci czytałem (ale z angielskim kiepsko) o funkcji Chill i innych ustawieniach karty, ale nie rozumiem do końca o czym oni mówią. Z kontekstu wynika, że chodzi nie o underwolting a o regulacje wentylatorów i ustawień, ale od czego zacząć?

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc.

Edit

Zjechałem na 7 progu do 1000mV. Działało. Jak zszedłem do 900mV komp się zawiesił.

Przy 1000 temperatura w benchmarku oscylowała w okolicach 71C klatki się nie zmieniały za bardzo no powiedzmy plus minus 1. Pobór mocy że 135 spadł do 112W

Co dalej?

Edytowane przez rasgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij chłodzenie i zaaplikuje nową, dobrą pastę. Ja tak miałem na RX470 Gaming od MSI. Undervolting już nie pomagał. Pasta była niechlujnie nałożona. Po oczyszczeniu i nałożeniu Grizzly Kryonout temperatury 58-60C.1dfcf367eae3baf54202eecb7e80f9d7.jpg&key=a08d503a17cecbbc16e5df12c207840bfa963a128c5981b80302b6cb271cfe504e58a8e5d3c711767ed3e0e15011ae21.jpg&key=9277ea668f0b917effb35216331785a0b3bd93cd0b62e4e665b647aa29e79093

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja chill jest przydatna jak masz sytuację, że np. grasz sobie w coś, ale odchodzisz od kompa na jakiś czas i zostawiasz włączoną grę bo np. wykonujesz jakieś zadanie lub po prostu jesteś w jakimś party i czekasz, aż znajomi się "poogarniają". Tu masz ciekawy akapit odnośnie tej funkcji:

Wraz z Andrenalin Edition, Radeon Chill można włączyć praktycznie wszędzie, a tym samym zmniejszyć ilość zużywanej przez kartę graficzną energii. Radeon Chill to nic innego jak funkcja dynamicznego regulowania wyświetlanej liczby klatek obrazu w zależności od tego co robimy w grze. Jeśli nie ma takiej potrzeby, to FPS spada i tym samym spada też obciążenie GPU. Ostatecznie można osiągnąć całkiem niezłe wyniki, a jedynym minusem może być fakt, że chłodzenie karty nieco wariuje i często z niskich obrotów wchodzi na maksymalne i odwrotnie.

Ogółem dziwi mnie, że przy sześciu wiatrakach w obudowie GPU grzeje ci się prawie do 80 stopni. Co to za buda?

Co do wentylatorów karty to

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda SilentiumPC RG4 Black

Na wlocie mam 3x stockowe wentylatory przełączone na niskie obroty. Dwa Zephir na top - wylot. jeden Zepchyr na tył też wylot. Te róznież na niskim napięciu (DC 5V).

Płyta MSI Bazooka B450

Procek Ryzen 5 2400G z chłodzeniem Spartan3.

Może coś źle poskładałem w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...