Skocz do zawartości
Firedash

Nierównomierne podświetlenie w monitorach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ciekawi mnie czemu aż tak często ten problem występuje w monitorach, zrozumiałbym gdyby to dotyczyło jedynie budżetowych modeli, ale ostatnio zastanawiam się nad kupnem monitora w granicach 2-3k i bardzo dużo osób narzeka w sklepach na ten problem w komentarzach. Niektórzy np. zamawiają ten sam model do skutku i oddają do sklepu jedną czy dwie sztuki, aż w końcu np. za trzecim trafiają na dobrą matrycę.

Dziwi mnie to, bo po ilości ludzi, którzy się na to skarżą, widać że nie jest to jakiś mały problem i łatwo na niego trafić. Ja wydając 2k na monitor zamiast 500 zł raczej oczekuję, że wszystko będzie sprawne na 100%, a nawet tutaj trzeba uważać czy nie trafi się jakiś bubel. Aż tak ciężko jest opanować to przy produkcji?

obraz.thumb.png.335d7dfbf34f17115d0b4ceda2901d12.pngimageproxy.php?img=&key=fae6a41eb69070dbimageproxy.php?img=&key=fae6a41eb69070db

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. To, że gdzieś tam widać komentarze x osób. To nie znaczy, że 99% użytkowników robiło to samo.
Inna sprawa to, kiedy robi to problem. O ile Mój BL2711U z tym problemu nie ma (choć jako IPS srebrzy dość solidnie). Ale to nie był jakiś niski model. O tyle mój AOC AG272FCX na VA zależnie od ustawień problemy może już robić, szczególnie jeżeli jest odpalone rozjaśnienie cieni (nie ma jak monitory gejmingowe xD). Gdzie z "typowego" dla VA czarnego, że czarnego się robi się taki szary) Wtedy robią się takie podświetlone "linie" wzdłuż górnej, lewej i dolnej krawędzi.. O tyle też je ściągając, redukuje się też problem BLB w zasadzie do zera. Jasne. Jak pogaszę światło zgaszę drugi monitor i zostawię samego odpalonego AOCa. To się dopatrzę paru jaśniejszych plam. Ale to nie jest coś o co bym strzępił ryja. Bo muszę się postarać by zwrócić na to uwagę.
Co jednak nie zmienia faktu, że nawet z widocznym BLB w codziennym użytkowaniu nie wpływa to jakoś na kolory, więc też mi nie przeszkadza. Ciężko stwierdzić. Zależy od człowieka i tego co faktycznie robi. Bo dopóty masz "wyregulowane", albo nie odpalisz czarnej planszy. To w zasadzie Tobie (jak mi) to może tak naprawdę wisieć i powiewać.  Chyba, że trafisz wybitnie złą matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...