Skocz do zawartości
mwmichal

Bezpieczne temperatury poszczególnych komponentów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam płytę Gigabyte Aorus B450M, pozwala mi ona tworzyć wykresy wg. których pracują wiatraki z przodu i tyłu obudowy. Najchętniej chciałbym aby przy przeglądaniu internetu nie kręciły się one wcale (po to kupiłem pół-pasywny zasilacz i pół-pasywną grafikę). Jakie są bezpieczne temperatury poszczególnych komponentów w PC? Obu mostków, karty graficznej, procesora itd? Wentylator przedni i tylny (w obudowie) może mieć zależną prędkość obrotową od temp. wybranego komponentu - który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie,i to bardzo,dobre temp w PC to coś od 50 do 70 stopni jeśli mowa o PC nastawionych na ciszę ale bez przypadków extremalnych o których się nie wypwowiem.Ale u ciebie nie mamy z takim przypadkiem do czynienia.Może być niżej,Może być wyżej.W dużej mierze zależy to od danych komponentów.Niektóre grzeją się mniej inne mocniej.Wyższe temp też są akceptowalne ale tutaj już zależy ja długo PC jest męczony w takich temp w okolicach 70+ stopni.Im dłużej tym mniej pożądane.

Dla porównania w moim PC z 4 wentylatorami(plus 140 mm went na Fortisie 3) w obudowie kiedy to pisze mam temp nie przekraczające nigdzie 40 stopni.CPU 36.GPU 32.Reszta poniżej 30.Wentylatory skręcone na około 1000 obrotów i mniej.

 

Co do obrotów went to zależy jakie masz.Ogólnie bardziej opłaca się  mieć 140 mm z przodu ustawione na 800 obrotów i tyle wystarczy.Może mniej ale tego nie sprawdzałem prawdę mówiąc.Może jakaś bardziej wydajna sztuka ale te są drogie akurat.Z tyłu 800 obrotów też styknie.Z tyłu na 120 wentylatorze mniej bym nie zalecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...