Jump to content
mwmichal

Bezpieczne temperatury poszczególnych komponentów

Recommended Posts

Cześć,

mam płytę Gigabyte Aorus B450M, pozwala mi ona tworzyć wykresy wg. których pracują wiatraki z przodu i tyłu obudowy. Najchętniej chciałbym aby przy przeglądaniu internetu nie kręciły się one wcale (po to kupiłem pół-pasywny zasilacz i pół-pasywną grafikę). Jakie są bezpieczne temperatury poszczególnych komponentów w PC? Obu mostków, karty graficznej, procesora itd? Wentylator przedni i tylny (w obudowie) może mieć zależną prędkość obrotową od temp. wybranego komponentu - który wybrać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie,i to bardzo,dobre temp w PC to coś od 50 do 70 stopni jeśli mowa o PC nastawionych na ciszę ale bez przypadków extremalnych o których się nie wypwowiem.Ale u ciebie nie mamy z takim przypadkiem do czynienia.Może być niżej,Może być wyżej.W dużej mierze zależy to od danych komponentów.Niektóre grzeją się mniej inne mocniej.Wyższe temp też są akceptowalne ale tutaj już zależy ja długo PC jest męczony w takich temp w okolicach 70+ stopni.Im dłużej tym mniej pożądane.

Dla porównania w moim PC z 4 wentylatorami(plus 140 mm went na Fortisie 3) w obudowie kiedy to pisze mam temp nie przekraczające nigdzie 40 stopni.CPU 36.GPU 32.Reszta poniżej 30.Wentylatory skręcone na około 1000 obrotów i mniej.

 

Co do obrotów went to zależy jakie masz.Ogólnie bardziej opłaca się  mieć 140 mm z przodu ustawione na 800 obrotów i tyle wystarczy.Może mniej ale tego nie sprawdzałem prawdę mówiąc.Może jakaś bardziej wydajna sztuka ale te są drogie akurat.Z tyłu 800 obrotów też styknie.Z tyłu na 120 wentylatorze mniej bym nie zalecał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.