Skocz do zawartości
Komentator_PPC

SSD 500 GB na Win10

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

noszę się z zamiarem kupna w sezonie ogórkowym (~lato, może wcześniej) nowego SSDka (aktualnie działam na Crucialu MX200 250 GB).

Myślę o jakiejś fajnej 500 GB - np. Crucialu MX500 albo Adacie SU800/SU900 (SU900 podobno ma kości MLC, więc mógłbym dopłacić te parędziesiąt złotych - zawsze to bardziej trwały sprzęt).

Dysk ma być wykorzystany pod OS (Win10) i wraz z obecnym Crucialem (już po formacie Win7) jako dysk roboczy do obróbki wideo i zdjęć.

Jest coś wartego uwagi w cenie zbliżonej do Cruciala i Adaty?

Nie chcę dysku większego (1TB) bo w obecnej sytuacji i tak bym go nie wykorzystał - podobnie jak dysku nvme/m.2 - to dopiero na nowym zestawie PC (obecna płyta nie ma nawet prostego wejścia).

Doradzicie? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-Data odpada , SU900 co prawda ma kości 3D MLC ale strasznie zwalnia po jakimś czasie .

SU800 ma zaś problemy z FW , przynajmniej kiedyś miał .

Zostaje tylko MX500 ew. nieco gorszy BX500 480 GB .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, reyden napisał:

A-Data odpada , SU900 co prawda ma kości 3D MLC ale strasznie zwalnia po jakimś czasie .

SU800 ma zaś problemy z FW , przynajmniej kiedyś miał.

 

 

Dzięki za odpowiedź!

Dysponujesz jakimś linkiem do opisu/testów ww. problemów? Poczytałbym, bo nic nie wiedziałem na ten temat, a w zestawach miesięcznych PPC Sebastian wciąż poleca SU800. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FxJ - naturalnie - tyle że nie jest mi potrzebny dysk NVMe M.2, aż tak wysokich transferów nie potrzebuję... :-) Zwykły, bardzo porządny i nie grzejący się SSD na SATA w zupełności mi wystarczy do moich zastosowań. ;-)

Szkoda że @rayden nie odpisał o co chodzi z tą Adatą (problemy z FW SU800 i zwalnianiem SU900), bo chyba do nich mi najbliżej... :-) Widzę, że faktycznie jest jakiś FW do zainstalowania dla SU800, ale jak rozumiem to właśnie efekt tych problemów, i aktualizacja powinna załatwić temat. Wciąż nie mogę znaleźć jednak informacji na temat wolnego SU900.

Edytowane przez Komentator_PPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre kości MLC to tylko w topowych SSD ( Samsung 850/860 Pro czy serie 960/970 Pro ) .

Jak w czymś tańszym jest MLC to przeważnie ma jaką wadę - a to kości asynchroniczne a to TLC 3D markowane jak 3D MLC ( chyba SU900 ma takie kości ) etc.

TLC w wersji 3D nie jest takie złe , to znacznie wytrzymalsza i szybsza wersja zwykłych kości 2D TLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, reyden napisał:

Dobre kości MLC to tylko w topowych SSD ( Samsung 850/860 Pro czy serie 960/970 Pro ) .

Jak w czymś tańszym jest MLC to przeważnie ma jaką wadę - a to kości asynchroniczne a to TLC 3D markowane jak 3D MLC ( chyba SU900 ma takie kości ) etc.

TLC w wersji 3D nie jest takie złe , to znacznie wytrzymalsza i szybsza wersja zwykłych kości 2D TLC .

@reyden Dzięki za odpowiedź.

Co zatem powiesz o kościach w przypadku posiadanego przeze mnie Cruciala MX200?

Słabe?

Dobre?

Bo chciałbym podobne w nowym SSD, w wersji 500 GB... ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...