Skocz do zawartości
alekso33

Ulepszenie PC po taniości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym coś poradzić ze swoim aktualnym zestawem, żeby go dostosować do nowszych tytułów i ogólnej pracy. Nie wymagam za dużo (bo ostatnio nie zdarza mi się za dużo grać), więc budżet to aktualnie koło 500zł i ewentualnie za parę miesięcy kolejne 500zł. Czy jest szansa na jakiekolwiek przyszłościowe rozwiązanie?

Aktualny zestaw:
Intel Pentium G3420
HIS 6770 IceQ X Turbo 1GB
Crucial DDR3 4GB 1600MHz + Kingston DDR3 2GB 1333MHz
MSI H81M-P33
Seagate Barracuda Green 1 TB ST1000DL002 5900
zasilacz 350W (postaram się później dorzucić dane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 faza - zmiana CPU na I5 4570 / 4670 + dołożenie SSD .

I5 4570 można dostać za ~270 zł ( normalne wersje a nie weresje S i T z obniżonym zegarem .

SSD - Crucial BX500 500GB za 240 zł  lub nieco droższy MX500 500GB z dłuższą gwarą i większym TBW .

Ew. model 250 GB MX500 za 200 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alekso33 napisał:

Crucial DDR3 4GB 1600MHz + Kingston DDR3 2GB 1333MHz

wywaliłbym kość 1333 i kupił taką samą jak masz 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, tesel said:

kupił taką samą jak masz 1600

czyli może na przykład taka sama jaką mam z tej aukcji? tylko nie wiem czy "odnowiony przez producenta" to dobry pomysł

44 minutes ago, reyden said:

I5 4570 można dostać za ~270 zł

czyli na razie szukać jakiejś dobrej używanej sztuki i5 4570 i SSD, a przy drugiej fazie pewnie karte graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod hasłem odnowiony mogą się kryć różne rzeczy - sprzęt powystawowy , zwrócony przez klienta , leżak magazynowy albo to może być sprzęt po naprawie - co w przypadku pamięci ram jest mało prawdopodobne , na 99% ta konkretna kość to model powystawowy z jakiegoś sklepu .

Choć dość wysokie ma CL , szukał bym ramu 1 600 mhz CL9 ( lub nawet CL8 jak sie trafi ) .

Btw. sprawdź za pomocą softu np. Aida 64 jaką masz dokładnie pamięć - chodzi mi o CL w przypadku Cruciala .

Tak - w 1 fazie CPU i SSD , 4-rdzeniowy procek da sporo w grach - szczególnie tych mocno siedzących na CPU choć przy innych tytułach będzie poprawa na I5 + HD6770 .

Co do SSD - masz wolny HDD ( HDD generalnie są wolne w stosunku do SSD ale seria Green to już w ogóle , dysk dobry na magazyn a nie na główny / systemowy dysk ) , SSD znacznie zwiększy komfort użytkowania kompa .

W 2 fazie do wymiany karta i zasilacz , nawet jak to jest markowe 350W to nadal trochę za mało do obecnych konfiguracji , tak gdzieś PSU z realną mocą 400+ W zalecane .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, reyden said:

CL w przypadku Cruciala

tutaj screen z Aida64, tylko zastanawia mnie jak duży CL ma wpływ na wydajność, czy warto szukać 2x4GB 1600 z 9CL?

Na razie skupiam się na procesorze i SSD (na którym jak dobrze rozumiem mam postawić system i wrzucić najczęściej używane programy, a HDD używać tylko do przechowywania jakichś zdjęć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...