Skocz do zawartości
M.C

i5 2500k na i5 4460S

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam aktualnie dwa zestawy które zamieszczam poniżej. Drugi zestaw używam jako serwer domowy, jak i do aplikacji webowych. Zastanawiam się czy zlikwidować serwer (jak na razie) i przełożyć grafikę, ram i dyski do niego z pierwszego zestawu. Czy i5 4460S będzie dużo wolniejszy niż podkręcony i5 2500k na 4.4GHz - przy obróbce zdjęć i BF5 i tak się 2500k zapycha, więc zastosowania głównie to programowanie i od czasu do czasu gry jakieś (aktualnie ogrywam Dead Space 2, ostatnio Deus Ex MD i HR więc wymagania nie są zbyt wygórowane).

Zmiana by to była przejściowa, aż do wyjścia serii Ryzen 3000 ( po której bym zdecydował czy Intel czy AMD), a części z pierwszego zestawu bym sprzedał póki są coś warte, bo na pewno parę miesięcy minie zanim pójdą.


MOBO: Gigabyte Z77X-D3H REV.1.1
CPU: i5 2500k @ 4.4GHz 1.36v + Alpenfohn K2 + 2x Noctua NF-A15
GPU: SAPPHIRE AMD R9 290 TRI-X OC 4GB
RAM: HyperX Savage 2x8gb 2133MHz CL10 1.5v
PSU: EVGA SuperNova G2 750W 'Gold'
CASE: Fractal Design Define R5 + 3x Noctua NF-A14
SSD: Samsung 860 EVO 500GB + Crucial 1TB MX500
OS: Windows 7 x64


MOBO: Gigabyte GA-H97N-WIFI
CPU: i5 4460S
RAM: Corsair XMS3 2x4gb 1600MHz CL9 1.5v
PSU: Seasonic Focus+ 650W 'Gold'
CASE: Fractal Design Core 500
SSD: Samsung 840 EVO 120GB
OS: Linux Ubuntu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kręconego 2500K na I5 4460S jest mało sensowna , już stockowy 2500K jest szybszy niż 4460S ( wg. user benchmark ) , kręcony na 4,4 Ghz będzie jeszcze szybszy .

Jak bym czekał do ryśka 3K a potem sprzedał oba kompy , zostawiając dyski i zasilacz od SS , ew. do tego buda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz wziąć Ryzena 2600, mobo MSI B450 Gaming Plus lub Tomahawk i wysoko taktowane pamięci, ostatnio w morele są fajne ceny na pamiątki Patriot Viper taktowane powyżej 3200 MHz. GPU to nawet GTX 1660 wystarczy i tak będzie sporo lepszy od aktualnie posiadanego.

A potem po wakacjach a najlepiej w okolicach black friday podmianka proca na jakiegoś Ryzena 3 gen.

Co do Inteli to żeby myśleć potem o przesiadkach musiałbyś brać minimum i5-9600K to plus płyta wyjdzie cię znacznie drożej. Ale to już twoja decyzja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest moim problemem. Po prostu nie chcę nic kupować teraz bo premiery tuż za rogiem (6 miesięcy mogę poczekać, nie ma problemu). Chciałem tylko zrobić taką podmiankę żeby sprzedać 1155, bo już stare jest, a zestaw "serwerowy" który składałem 7 miesięcy temu żeby był energooszczędny, po kupnie nowej platformy i tak prawdopodobnie zostanie.

W 2012 jak nie miałem pieniędzy kupiłem i5 2500k z zamysłem że go wymienię na i7 kiedyś, ale nie widziałem potrzeby. Więc wychodzę z założenia, że jeżeli kupić PC to raz a porządnie (jakieś 6 lat temu składałem aktualny). Rozchodzi się tylko o to czy zauważalny spadek w wydajności będzie po przejściu na tego 4460S. No i wiadomo podłubanie przy komputerze to też plus :)

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Alpenfohn K2 ma uchwyty po AM4 :) W takim razie przemyśle sprawę, jedyne co by mnie martwiło przy takiej wymianie na ryzena to czy płyta by nie była upośledzona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...