Skocz do zawartości
rozpruwaczdnia

Laptop do gier za 4000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

zabieram się za zakup laptopa gamingowego. Laptop, ze względu na to, że idę na studia od października i sprzęt będzie jeździć ze mną pociągiem. 

Wiadomo, zależy mi na dobrej jakości, czyli kultura pracy, niskie temperatury i wydajności. Brak miał dwa lata temu Lenovo Y520 i ten skończył marnie (dużo problemów z gwarancją), więc z racji studiów i braku czasu na takie zabawy... chcę, aby to był jakiś inny producent. 

Na oku znalazłem i wyczytałem, że dobry jest ten Asus: 

https://www.x-kom.pl/p/492749-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r7-3750h-16gb-512.html

Dodam, że sprzęt najlepiej bez systemu. 

Jak oceniacie wybór, będzie dobry? Starczy chociaż na te 3 i pół roku studiów inżynieryjnych?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 15:40, Michikun napisał:

Jak najbardziej pasuje ten laptop, kilka osób na forum brało go w ostatnim czasie.

 

Kumpel odbierał w sobotę w x-kom tego: https://www.x-kom.pl/p/492749-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r7-3750h-16gb-512.html 

Komputer moim zdaniem dobrze wykonany. System, sterowniki zainstalowane bez problemu. 

Nie bawiłem się za dużo, ale z tego co mówi to działa dobrze. Sam zauważyłem, że ma dobre chłodzenie, bo nie grzeje się. Na plus też matryca 120 Hz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego Asusa w X-kom. Gwarancja 2 lata i mozliwosc przedłużenia. Ale nie wiem czy warto się w to pchać? Te dodatkowe gwarancje nie zawsze sa polecane i różne opinie mają. Sam laptop odbieram w sobote, więc nam niewiele czasu by sie zastanowić nad tą dodatkową gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja w formie ubezpieczenia, wiec olałem. Co do laptopa to odebrałem dzisiaj i po pierwszych testach przyznam, że zachwyt 120hz'owymi matrycami ma swoje uzasadnienie.  Gra się o wiele lepiej niż na moim TV. Mimo że ekran mniejszy to płynność i ostrość jest jednak  lepsza.  Sam laptop działa dobrze i jest dość cichy. Wykonanie wydaje się być solidne. Wydajność na poziomie, ale Wi-Fi coś działa wolno. Pogrzebie potem w ustawieniach routera i przełącze  na 5 ghz i zobaczymy. Ledwno 5 mb/s wyciąga gdzie telefon obok  50 mb/s. Nie jest to raczej kwestia zasięgu, bo wykrywa mi dość sporo sieci w okolicy.  Potestuje dłużej to cenie. Praca na lapku to też kwestia przyzwyczajenia. Będę głównie na nim oglądał filmy i przeglądał internet. Zagram od czasu do czasu w parę moim gier i tyle.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop idealny to to nie jest. Ale jest dość dobrze wykonany i nie jest specjalnie głośny. Jednak temperatury ma dość wysokie, więc w upały raczej będzie mata chlodząca pod spodem.  W zasadzie z dość istotnych wad to tylko matryca i słabe kolory. Ale tego się spodziewałem  po reckach no i  że to IPS jednak.  Na szczęście 120hz nadrabia to . Odpaliłem wczoraj Half Life 2 na 120 klatek i 120 hz. Różna w graniu jest widoczne gołym okiem, ale nie jest to jakiś wymóg. Do 60 hz też idzie się przyzwyczaić potem.  Sam laptop jest przede wszystkim dość szybki i działa bardzo sprawnie.  Gdyby tylko te lepsze kolory to bym go ocenił 9/10 tak do daje 8/10. Cena mogłaby być niższa, bo po za tymi 120'hz'ami to tu zbyt dużo bajerów nie ma. HDR by się przydał lub freesync..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 16:30, FxJ napisał:

Obecnie jest masa serwisów naprawiających płyty główne więc i ceny nie są wygórowane.

Reballing to głupota robić. 3-6 miesięcy gwarancji. Podziała parę miesięcy i znowu 350-600zł.

Reballing to się robi, ale układów przemysłowych, gdzie np. na starym taśmowym ploterze tnącym A0 padł jakiś chip, a nowy ploter 50k złotych.

W laptopie za 4kzł, który po 3 latach jest wart 1500zł, chyba na głowę bym padł, aby robić Reballing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można naprawić. Tylko nie wszystko płaca się od strony ekonomicznej. Większość uszkodzeń laptopów w sensie tych, że laptop się nie uruchamia, to utrata połączenia płyty z GPU/Chipset. Można to naprawić, ceny od 350zł gwarancja 3 miesiące, dobrze będzie jak tyle podziała, dają też na 6 miesięcy, ale cena wtedy od 600zł. Reballing bardzo często pada po kilku miesiącach. Wymiana chipu to już nonsens, często już koszt samego nowego chipu (o ile w ogóle dostępny) poddaje w wątpliwość sens ekonomiczny naprawy.

Jak to się robi nie musisz mi pokazywać, wiem doskonale z praktyki. To wideo to jakaś kompletna amatorszczyzna. Życzę powodzenia w działaniu po takiej wymianie :)

Przypominam, laptop wart po 3 latach 1500zł. Ceny laptopów tak szybko spadają, że naprawiać usterki poza wymianą klawiatury, matrycy, portu USB/HDMI, gniazda zasilania itp. Nie ma sensu ekonomicznego.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brałem dodatkowych gwarancji i sprzęt działa elegancko. 

Ogólnie na stronie x-kom podają:

Miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk SATA: Możliwość montażu dysku SATA (elementy montażowe w zestawie - sanki)

Pytanie: 
Mogę samemu kupić dysk SATA i zamontować go w środku bez utraty gwarancji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...