Skocz do zawartości
mikon

Freezer 34 eSports Duo czy Fortis 3 HE1425 v2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam cichego i w rozsądnej cenie chłodzenia do AMD Ryzen 5 2400G.
Zastanawiam zastanawiam się między Freezer 34 eSports Duo a Fortis 3 HE1425 v2.

Czy ktoś może miał oba te chłodzenia i potrafi wskazać cichsze?
Procesora nie podkręcam.

pozdrawiam

Edytowane przez mikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz AC Freezer 34 eSports Duo z pastą thermal grizzly kryonaut :) będzie cichutko, ostatnio były posty tutaj o głośno chodzących wentylach w Ferze i Fortisie a ten Freezer fajnie wypadł w testach robionych przez Blacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zgreed66 napisał:

Fera by 2400G ogarneły

Fera jest dla mnie za głośna, ale tak jak piszesz, być może trzeba ustawić krzywą. W każdym bądź razie zmiana wentylatora na Noctua NF-S12B redux - 1200 PWM pomogła, jest ciszej bez kombinowania z krzywą. Ale postanowiłem dalej kombinować i zmienić chodzenie na inne ;) .

 

58 minut temu, Michikun napisał:

Bierz AC Freezer 34 eSports Duo.... Freezer fajnie wypadł w testach robionych przez Blacka

No właśnie testy Blacka mnie skłoniły do zmiany chłodzenia, ale w innych testach AC Freezer 34 eSports Duo jest cichutki w spoczynku, ale pod obciążeniem już wypada gorzej od Fortisa. Black w swojej recenzji nie zaznaczył czy pomiar głośności był robiony w spoczynku czy pod obciążeniem, dlatego postanowiłem tu na forum dopytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mikon napisał:

Fera jest dla mnie za głośna, ale tak jak piszesz, być może trzeba ustawić krzywą. W każdym bądź razie zmiana wentylatora na Noctua NF-S12B redux - 1200 PWM pomogła, jest ciszej bez kombinowania z krzywą. Ale postanowiłem dalej kombinować i zmienić chodzenie na inne ;) .

O boziu. Mam Xeona X5650 4.0@1.26V i Ryzena 1700 3.7@1.181V. Pierwszy jest na Fortisie i ciągnie więcej papu od tego drugiego. Drugi jest na Grandisie.
Oba mają wentyle skręcone poniżej 800Mhz. Teraz patrzę ma ~650RPM i 1700 w stresie wyciaga max 65 stopni.
Xeon nawet nie wiem. Jeszcze nie sprawdzałem, ale w biosie musiałem ostrzeżenia wyłączyć, bo obroty były tak niskie, że bios myślał, że wentylator ma awarię ^.^ Ale platforma ma już 10 lat. Wiec mogę to jej wybaczyć xD

Edytowane przez Zgreed66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...