Skocz do zawartości
P3ch

Dobrze wyciszona obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam taką obudowę - Fractal Design Define R4, lecz trafił się kupiec i tak się zastanawiam która z aktualnie nowych obudów dorówna tej jeśli chodzi o ciszę, bardzo proszę o propozycję. Cena do 1200 zł Max - Oczywiście nie muszę tyle wydać może być stanowczo tańsza lecz taki aktualnie posiadam budżet.

 

Co mnie interesuje w nowej obudowie :

1. Będzie szyba - OK może być lecz na pewno cisza ma dla mnie większe znaczenie

2. Duża paka  tak aby wszystko mogło oddychać

3. Filtry przeciw kurzowe z dobrym dostępem do czyszczenia

4. Regulacja wentylatora góra/dół na tylnej scianie

5. Nie zależy mi na wodnym chłodzeniu w przyszłości

6. Odgrodzony zasilacz - SS1300W - niestety nie jest tak cichy jak bym tego chciał.

7. Maty wygłuszające

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotąd miałem Phanteksa P400S, z obudowy byłem bardzo zadowolony, wyciszona itd. Niedawno zmieniłem na Be Quiet Dark Base 700, głównie dlatego, bo wypuścili edycją z białym wnętrzem i zdziwiłem się jak cicha jest to skrzynka. Przedtem obudowę trzymałem obok biurka na stoliku, a teraz Be Quiet mam tuż obok siebie na biurku i bez obciążenia nie słychać praktycznie niczego. Miłe zaskoczenie, bo zmieniałem tylko ze względu na wygląd, nie spodziewałem się aż takiej różnicy pomiędzy obudową za 360 zł i 700 zł, ale Be Quiet z ciszy słynie.

Tak więc po tym długim wstępie, polecam coś od Be Quiet, może wersję 900 skoro masz taki budżet, albo 700 jeśli zostajesz przy powietrznym chłodzeniu, co prawda jest tam miejsce na chłodnicę nawet na górze, ale wolałbym wtedy kupić wersję 900, lepszy przewiew na górze dla chłodnicy.

Wersja 900 ma chyba drzwiczki z przodu, więc łatwiej czyścić przedni filtr.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłopaki, zakupiłem tą obudowę, po paru mieś użytkowania i strojenia sobie wentylatorów wedle moich upodobań, niestety muszę stwierdzić z wielką przykrością że Fractal Define R4 którego posiadałem przed DB900V2 był o wiele cichszym produktem, a tempera-turki wcale nie gorsze niż aktualnie.

 

Ale nie ma co już płakać nad rozlanym mlekiem, obudowa ogólnie ładna, dużo miejsca , a to sobie chwalę.

 

Czy ktoś wodował tą obudowę ?

 

Chciał bym zwodować, 9900k + 1080ti 

 

Na zestaw wodny mogę poświęcić max 3500 zł.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3500zł to możesz sobie zmieniać obudowę na nową co rok przez kilka lat. Moim zdaniem szkoda kasy na wodowanie tego w tym momencie. Lepiej już odłożyć i później wyłożyć na nowe generacje CPU i GPU.

Może trafił ci się jakiś głośny wentylator w budzie albo zasilacz? Ewentualnie może łożysko gdzieś siadło? Lub masz tam HDDka jakiegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wyeliminowałem niektóre czynniki od których zależna jest cisza.  Po prostu wydaje mi się że fractal ma te maty i jednak one sporo dają, nawet gdy karta graficzna jest obciążona zachowując przy tym rozsądne temperatury.

Jeśli dla Ciebie to nie problem , napisz dlaczego odradzasz mi wodowanie ( nie to że się na nie uparłem ) ponieważ aż takiego ciśnienia nie mam lecz w pracy coraz częściej spotykam się z rozwiązaniami AIO które są montowane klientom. I czasami jestem zaskoczony pozytywnie wydajnością takiego chłodzenia.

Kasza w idle - to u mnie żaden wiatraczek się nie kręci a temp nie przekracza 40 stopni.

 

Zdjęcie przedstawia kiedy jest uruchomiony Battlefield 4.

IMG_20190914_083605.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...