Skocz do zawartości
pho

ASUS RX 570 4GB expedition

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wiecie może coś na temat tego czy asus w RXach czegoś nie spierniczył i czy karty nie padają jak muchy? Zamówiłem sobie taką w xkomie, 21.05 zamontowałem w PC wszystko było ładnie pięknie, przyszła niedziela 26.05 w ciągu dnia szary ekran, reset kompa i karta trup. Pomyślałem, że może to wina mojego zasilacza, wysłużony deus G1 600 wat, więc wymieniłem na be quieta system power 600, nówkę sztukę i dalej to samo :D Komp z podpiętym zasilaniem PCI-E dalej nie wstaje z tą kartą (tak, wybrane jako główna karta pci-e, kabel podłączony do karty graficznej a nie integry ;)), na integrze śmiga aż miło zero problemów, dyski sprawne, ram teżm, memtest nie wali errorami. Oczywiście problem jest na obu PCI-E, więc to nie slot ...

Więc to GPU sobie umarło ale po niecałych 5 dniach?

Czy tam nie ma jakiś wad ukrytych? Bo sobie poczytałem komcie i wychodzi na to, że ten model tak ma i często w krótkim okresie użytkowania po prostu umiera :)

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była normalna karta? W sensie kupiona na sklepie jako nowa czy z outletu?

Wygląda tak? To niestety jeden z tych nieszczęsnych modeli robionych na ilość, a nie na jakość. Karta dla górników ;)

Przykro, że akurat Tobie trafił się wadliwy model. Z ciekawości ile za niego dałeś?

asuso.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka, kupiona ze sklepu a nie outletu, tak to dokładnie ta karta, no cóż trafiła się taka nic się na to nie poradzi. 589 plnów.

 

Dokładnie ta: klik

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj na gwarancję i może po prostu coś dołóż np. do GTXa 1660? W razie jakbyś wolał coś od AMD to za 800-850zł można na allegro wyrwać RXa 590, który wyszedł już po koparkowym szaleństwie, więc kupujesz od gracza albo nówkę zalegającą na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMA jest zrobione, oczywiście, że będę chciał wymianę tego egzemplarzu nawet za dopłatą na inny model, teraz czekam na dalsze instrukcje z xkomu :D No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak czekać na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie daj sobie wcisnąć podmiany na ten sam model czy jakiś napraw gwarancyjnych. Zwłaszcza, że minęło ledwie kilka dni od zakupu, a w każdym normalnym sklepie masz prawo zwrotu do 14 dni bez podawania przyczyny, więc w razie gdyby marudzili to podkreśl, że idziesz im na rękę bo jesteś gotowy dopłacić do innego modelu/droższej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pod pod postem, ale co tam. Muszę pochwalić xkoma :D wczoraj odesłałem kartę a dziś sobie wybrałem kolejną ze zwrotu + dopłatę, co prawda będzie to kolejny RX 570, bo mi nic wydajniejszego nie jest potrzebne, ale tym razem MSI Armor, mam nadzieje, że teraz obejdzie się bez komplikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...