Skocz do zawartości
Michikun

Najlepsza pasta termoprzewodząca?! 37 past przetestowanych

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil z morele.net przetestował 37 past, myślę ze warto zobaczyć, zwłaszcza jeśli akurat planujecie wymianę komponentów w PC lub po prostu przyszedł odpowiedni moment na to, aby zmienić pastę termoprzewodzącą.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne i ciekawe ale 

dłuższych wykresów to już chyba się nie dało zrobić [mogły się zaczynać od 80 stopni]

i przydałby się  gelid gc extreme [ bo to raczej jedyny konkurent do kryonauta]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że jedyny bo jednak te podium jest "blisko". Myślę, że w samych grach, które jednak nie obciążają na maksa procka nonstop ta różnica jest mniejsza, pewnie rzędu 1 stopnia. No i dochodzi jeszcze sprawa ekonomiczna zwłaszcza dla osób, które pracują w serwisie komputerowym czy po prostu często składają kompy. Kryonaut mała tubka stoi 25zł za 1 gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składasz kompa za co najmniej 4 koła to będziesz żydził o te 25zł? skoro dostajesz w zamian najlepszy smar między prockiem a chłodzeniem

nawet jak raz do roku sobie wymienisz to nie zbiedniejesz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX-2 ogólnie miał lepsze wyniki wtedy
42 vs 45 dzień 1 dla MX 2
40 vs 40 dzień 3.
39 vs 41 dzień 7.
Sam używam też już od długich, długich lat MX-2.
Dla mnie i na moje potrzeby, ale i pewnie dla 99% użykowników też wystarczająca.

W sumie, tak sobie myślę. Przydałby się test GD900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak Gelida Extreme( i nie tylko tej pasty) więc dla mnie to nie był test tylko lokowanie sklepu "jedynie" słusznego" a coś takiego działa na mnie  przeciw skutecznie :-).Jedyne co mi w tym teście się spodobało to informacja że STG 1 od Zalmana nadal mimu tylu lat na rynku trzyma poziom co świadczy dobrze o firmie.Moja pierwsza pasta termo....Ech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Collaboratory Liquid Pro, Thermal Grizzly Conductonaut i Carbonaut? To ostatnie to co prawda nie pasta, ale zastosowanie to samo. Wszystkie trzy pozamiatałyby to podium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 23:27, tesel napisał:

składasz kompa za co najmniej 4 koła to będziesz żydził o te 25zł? skoro dostajesz w zamian najlepszy smar między prockiem a chłodzeniem

nawet jak raz do roku sobie wymienisz to nie zbiedniejesz

ważne jest żeby nie kupować niczego na silikonie po po dwóch latach może się komp zjarać jak wyschnie na proszek ale większość bardziej polecanych past da radę, osobiście używam od lat as5 właśnie z tego powodu że nawet po latach się trzyma (czasami aż za bardzo...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...