Skocz do zawartości
stasek44

ADATA XPG SX6000 Pro 1TB cz Corsair Force MP510 960GB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój stary SSD 240GB zaczyna mi nie wystarczać. Zagłębiłem się w temat i okazuje się, że dyski SATA oraz PCIe bardzo zbliżyły się do siebie jeżeli chodzi o opłacalność. Wcześniej myślałem nad zakupem Cruciala mx500, ale w podobnej (a nawet lepszej cenie) jest ADATA XPG SX6000 Pro. Po głowie chodzi mi też dysk Corsair MP510. Który dysk wybrać? A może jest coś jeszcze innego na co powinienem zwrócić uwagę? ADATA to koszt około 510zł, natomiast Korsarz to wydatek większy o 110zł. Jest sens dopłacać? Komputera używam do pracy (pisanie i testowanie skryptów na kilku maszynach wirtualnych, office i inne, ale tutaj raczej raz załadowany program do pamięci operacyjnej nie obciąża dysku) oraz do okazyjnego grania (RB6, Assetto Corsa). Będzie jakakolwiek różnica w działaniu między tymi dwoma dyskami? Za korsarzem dodatkowo przemawia aspekt wizualny, wiem że to śmiesznie brzmi, tym bardziej że obudowę mam bez okna :D, jednak RAMy oraz zasilacz też jest z tej firmy, a ja mam tak że lubię mieć wszystko spójne. Lubię, ale nie muszę - ważniejsza jest jednak opłacalność. Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FxJ napisał:

Jak ktoś się przypatrzy testowi, 480 GB zawsze przegra z pojemniejszym dyskiem 960 GB.

udajesz opóźnionego? czy nas za takich uważasz?  [my tu mówimy o dyskach o pojemności w okolicach  1 TB tak dla jasności]

dla każdego kto ma pojęcie o kompach to jest oczywistość

 

stasek44  porównaj sobie jeszcze warunki gwarancji w tych 3 dyskach

na 1 stronie coś podali 

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_ssd_corsair_force_mp510_szybka_i_wytrzymala_bestia

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...