Skocz do zawartości
orzo

I7 5775C + RTX2080/Ti czy nowy Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój PC:
Płyta główna MSI Z97 GAMING 3
Procesor Intel Core i7-5775C
Karta graficzna  GTX 970
Pamięć 16GB 

Komputer używany do grania.

Zastanawiam się nad zakupem nowej karty RTX2080/2080Ti. Tylko nie jestem do końca pewien czy to nie będzie marnowanie potencjału grafiki przy moim procesorze. Wiem, że można z niego trochę wycisnąć po podkręceniu, jeżeli chodzi o gry.
Stąd moje pytanie czy warto robić upgrade tego kompa czy lepiej zmienić cały sprzęt?
Rozumiem, że z i7 8700 lub 9700 osiągi będą lepsze ale czy aż tak dużo lepsze?
Musiałbym zmienić zasilacz na mocniejszy bo obecnie mam 550W80gold i wtedy ewentualnie decydować pomiędzy 2080 czy 2080TI lub opcja trzecia, nowe AMD/ Nvidia (jakieś ostatnio ploteczki o nowych edycjach RTXów).

Jakieś sugestie? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to co masz i kupuj nowy sprzęt :) oczywiście to jest moje zdanie nie mniej jednak sprawdziłem jak wypada twój aktualny procek w grach w porównaniu z niemal równie starym i7-6700K i myślę, że dla ciebie to taki ostatni dzwonek na sprzedaż aktualnie posiadanego sprzętu po rozsądnej cenie i zakup nowego PC. Pytanie przy okazji jaki masz monitor? Żebyś się nie pakował w RTXa 2080 jak zamierzasz grać tylko w full hd bo to zwyczajnie strata pieniędzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z tym, że kokosów już na tym sprzęcie nie zrobię i zapewne skończy gdzieś po rodzinie za jakieś śmieszne pieniądze.
Wstrzymuje się jeszcze z tym zakupem tylko ze względu na te zapowiedzi nowych procesorów więc aż tak mi się nie pali. Dla tego myślałem o upgradzie. Ale jeżeli mam tracić 10-30% wydajności na rzecz procesora to chyba faktycznie lepiej olać temat i kupić całkowicie nowego kompa.

No jakiś czas temu kupiłem 240hz monitor fhd kierowałem się raczej płynnością niż rozdzielczością, wolałbym stabilne 150+klatek na średnich niż 30 na uber.

Edit:

W międzyczasie sprawdzałem testy przykładowo 8700 to bez podkręcania ten mój procesor wcale nie wypada tak tragicznie.

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_8700k_premiera_coffee_lake

Edytowane przez orzo
wiecej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że grasz głównie w shootery skoro tak mocno ci zależy na ilości klatek?

GPU możesz zawsze kupić już teraz, a potem wymienisz resztę. Teraz możesz wrzucić dobry cooler i zmienić pastę na grizzly kryonaut to powinieneś fajnie podbić taktowanie procka, myślę że te około 4GHz zrobisz stabilne. Koło 4,2 robią się na nich problemy, a przebić to jest bardzo ciężko. Tylko pomyśl też nad zasilaczem bo przy RTXie 2080 i kręconym procku pewnie wzrośnie znacznie zapotrzebowanie na moc względem tego co aktualnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tesel napisał:

i7-9700K + 2080Ti + szybki ram

i masz spokój 

a starego kompa na alegro - jeszcze niezły hajs zbierzesz 

zapomniałeś dodać że przy takim zestawie nie można zapomnieć o przewiewnej budzie i niestandardowym chłodzeniu i w miarę dobrym psu, niżej grandisa 2 to bym nie ryzykował zwłaszcza w tańszej budzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robertsup napisał:

zapomniałeś dodać że przy takim zestawie nie można zapomnieć o przewiewnej budzie i niestandardowym chłodzeniu i w miarę dobrym psu, niżej grandisa 2 to bym nie ryzykował zwłaszcza w tańszej budzie...

o pewnych oczywistych oczywistościach to my wiemy i autor też zdaje sobie z tego pewnie sprawę [i po co straszysz procek na boxie by nawet chodził jakby intel go dokładał] 

przecież to będzie cały nowy komp za niezłą kasę więc autor wątka raczej nie będzie na czymś oszczędzał 50 zeta bo chce przyjanuszować [jakby co to forum podpowie jakie komponenty powinny się znaleźć w nowym blaszaku]

ps

jakbyś nie zauważył to:

i7-9700K + 2080Ti + szybki ram: te rzeczy są podane by autor wiedział że niżej nie ma co schodzić by poczuć prawdziwą różnicę

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...