Skocz do zawartości
ccomp2017

Szukam książki lub opis w internecie jak dobrze skonfigurować płytę główną oraz bios

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Utworzyłem nowy temat, ponieważ może ktoś odpowie.
Mam jeszcze jedno pytanie
Gdzie znajdę książkę lub opis w internecie.
Jak dobrze skonfigurować wydajnie, z mniejszym poborem prądu ustawienia w płycie głównej i w bios, gdybym kupił osobno i sam połączył:

- płytę główną: AM4 chipset x470 lub x570.

- procesor: AMD RYZEN 5 lub 7

- ram: DDR4 1 x 16 GB - nie wiem, czy kingston

- dysk SSD lub HDD

- zasilacz - nie wiem który najlepszy

- obudowa z kilkoma USB

- karta graficzna GTX 1660 TI  lub GTX 2060 - nie wiem który


myślę nad msi, gigabayte, asus chipset x470 lub poczekam do lipca x570.
Dodam, że angielskiego nie znam, ale mogę przetłumaczyć translatorem.

Proszę o pomoc 
 

Edytowane przez ccomp2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet i do czego ma być ten komp ?

Ram jak wyżej - zestaw 2x8GB wysoko taktowany jak do Ryzena .

Dyski - SSD i ew. do tego HDD jak potrzebujesz dużo miejsca , obecnie SSD ~500 GB to koszt w okolicach 300 zł .

Zasilacz - patrz pytanie pierwsze , co innego PSU za 200 zł a co innego za 500+ zł i jakiej mocy , do R5/R7 + GTX 1660Ti / RTX2060 spokojnie starczy dobre 650W np. Seasonic Focus Plus albo Corsair RMX  .

Karta - jak do gier i grasz w max. FHD to bierz GTX-a ,tyle że nie wersję Ti ale zwykłą i kręć .

Jak grasz w 1440p to RTX .

Znowu do grania lepiej nadaje się CPU Intela , choć sporo zależy od konkretnego tytułu , R7 to już przesada jeżeli chodzi o gry

Sporo rzeczy możesz się dowiedzieć z instrukcji do płyty głównej , o resztę wystarczy zapytać choćby tutaj .

Dokładnego opisu czy książki jak skofigurować płytę i całego kompa to raczej nie znadziesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...