Skocz do zawartości
Storfugl

Ultrabook z długim czasem działania na baterii (najlepiej powyżej 13")

Rekomendowane odpowiedzi


Szukam ultrabooka do pracy koniecznie z możliwie długim czasem działania na baterii.
Budżet - około 4k pln. 
Podobają mi się Yogi, ale 920 poza budżetem, a 720 długo na baterii nie ciągnie.
Fajnie jakby to był 2w1 w stylu Microsoft Surface czy Lenovo Yoga.  
16 gb ram
Dodatkowym plusem byłaby dedykowana karta graficzna, np. jakiś MX od nvidii, lub GTX MaxQ, ale laptop bedzie uzywany glownie do netu i photoshopa więc obejdzie się bez. 
EDIT: Dopuszczam teraz mniej cali - testowałem i było ok. 

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gajwer napisał:

Yoga to 2w1 lecz raczej urządzenie hybrydowe. Grafikę dedykowaną jak rozumiem potrzebujesz do gier?

Lenovo YOGA 730-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 GTX1050 Szary
Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy lecz dalej niskonapięciowy, przyzwoita karta graficzna choć Q-max, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, całkiem niezła kultura pracy oraz wyniki pracy na baterii. Recenzja jest dostępna na PurePC.

 Mniejsza alternatywa z 14 calowych
Dell Inspiron 5482 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX130 IPS

 

Nie, kompletnie nie do gier, do tego mam oddzielny PC, grafa od N przydałaby się żeby laptop nie łapał zadyszki w photoshopie, ale przeżyje bez niej - czas pracy na batce wazniejsz.

730/720 zdyskwalifikowałem właśnie przez tragiczny czas pracy. No i dodałem w edicie - 16 gb ramu to absolutne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gajwer napisał:

Tragiczny czyli ile około godzin oczekujesz w typowym użytkowaniu?

Fajnie by było około 5, niestety wedługo raportów ludzi ta yoga spada już po trzech :/ A szkoda, bo wybór byłby idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była jeszcze prawdziwa  7 czy 8 generacja .

Od strony archi to nadal 6 generacja czyli Skylake , reszta to zmiany kosmetyczne a nie nowa generacja , dodanie dodatkowych rdzeni w CFL także - to tak samo jak C2D / C2Q .

Serie 7/8/9 to w zasadzie nowe rewizje a nie nowe generacje jak to Intel usilnie wszystkim wmawia

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...