Skocz do zawartości
rafa

NAS do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie dlatego, że wbrew pozorom mało kt icho używa :P
Ja mam Zyxela 326 i wrzucam tylko jakieś mody i pliki które z czasem mogę mieć problem znaleźć na internetach, a takich których używam bardzo rzadko. Więc chcąc oszczędzić ich PoH. Wiem, dziwne zastosowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo początkowo pytałem o konkretny model ;) Budżet jest elastyczny ale chce kupić coś na miarę potrzeb.

Najpierw myślałem że x2 wystarczy ale po przemyśleniach wydaje się to ograniczające w perspektywie czasu i możliwych opcjach konfiguracji.

Kolega ma Synology 916 czyli poprzednika tego 918 i wydaje się być zadowolony po trzech latach używania.

Na ten moment rozważam właśnie tego 918 i wspomniany QNAP. Dzięki

 

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.synology.com/pl-pl/products/DS918+

Ten ma Celka x86, a nie ARM. W dodatku twój Qnap ma 1GB RAM ,a 918+ 4GB z rozszerzeniem do 8GB, no i 2x M.2 Nvme :)

Nie ma co porównywać 918+ z QNAP TS-431P, to nie ten segment i nie ta cena :)

Jak po kosztach x4, to nawet bym wolał tego DS 418 z uwagi na 2GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś  jego rzeczywiste testy wydajności? ;) 

Jest wersja QNAP TS-431Pz 4 rdzeniowym cpu i rozszerzalnym ram. Tylko przewaga takich urządzeń jest przy szyfrowaniu i wielu użytkownikach a moje potrzeby są na maks 2 użytkowników i bez szyfrowania.

Także nie interesuje mnie konwersja video (od tego mam pcta).

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 zrobię Raid 1 na początek a potem przeniosę pojedyncze dyski z HTPC. Będzie większy porządek. A tak mam dyski w htpc, dyski podłączone na usb do htpc i dysk pod routerem na usb. NAS zbierze to do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa macierz x2 Raid 1 planowana na jakich dyskach?

 

Pamiętaj też, że

System plików: wewnętrzny dysk twardy tylko EXT4. Zatem pewne nie masz tych w HTPC w EXT4 to czeka cię kopiowanie.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barwniak napisał:

https://www.synology.com/pl-pl/products/DS918+

Ten ma Celka x86, a nie ARM. W dodatku twój Qnap ma 1GB RAM ,a 918+ 4GB z rozszerzeniem do 8GB, no i 2x M.2 Nvme :)

Nie ma co porównywać 918+ z QNAP TS-431P, to nie ten segment i nie ta cena :)

Jak po kosztach x4, to nawet bym wolał tego DS 418 z uwagi na 2GB RAM.

https://www.backupacademy.pl/test-wydajnosci-qnap-ts-431p2-vs-synology-ds918ext4/

ARM górą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy aby ARM był górą. To było kopiowanie na jednego klienta. Żaden test.

AnnapurnaLabs Alpine AL-314 32-bitowy ARM® Cortex-A15 1,7 GHz to stary ARM 32 bit, więc wiadomo jak realizowane jest 8GB RAM :)

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/95594/intel-celeron-processor-j3455-2m-cache-up-to-2-3-ghz.html

Nie ma co porównywać. Ten CPU ARM to jest jak Tegra 4, gdzie mu do J3455.

Z drugie strony dla Ciebie lepszy Qnap. Na 2 użytkowników nie wykorzystasz ds 918+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kluczem właśnie. Nie kupuje się artylerii na wróbla :)
 

Mnie właśnie interesuje kopiowanie na jednego klienta najbardziej bo to ma być głównie magazyn danych + zabezpieczenie.

TS-431P2 zamówiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 6/9/2019 at 2:39 PM, rafa said:

 

Kolega ma Synology 916 czyli poprzednika tego 918 i wydaje się być zadowolony po trzech latach używania.

Na ten moment rozważam właśnie tego 918 i wspomniany QNAP. Dzięki

 

Mam tego 918 z 3 x WD Red 6TB i używam od ponad roku w domowych warunkach (głównie multimedia). Pytaj o co chcesz. 

Filmy 4k się w Plexie stremują bez problemu. Ale jak masz napisy nie "wypalone" tylko w oddzielnym pliku albo zaszyte w mkv to nie daje rady. Filmy FHD do 12-15 Mbit bitrate działają z napisami bez problemu. 

Filmy FHD stremuje naraz 3 uzytkowników (Ipad, laptop, Shield)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od 15 czerwca i robi wszystko czego od niego oczekiwałem. Mam w konfiguracji 2x4TB + 8TB + SSD jako cache dla dysków. 

Szybkość przenoszenia dużych plików na serwer odbywa się z pełną prędkością łącza czyli 111MB/s więc jest co najmniej dobrze.

Co ważne dyski podłączane poprzez USB też zasuwają aż miło. Całkiem fajny sprzęt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...