Skocz do zawartości
king89yaku

Modernizacja sprzętu na kolejne 2 lata.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie userów  

1) Budżet - Nie mam docelowo budżetu, chciałem etapami kupić rzeczy. 1 etap Płyta+Cpu+RAM i 2 Monitor = Razem ok 3-4 tys
2) Przeznaczenie -Gry,  Oglądanie filmów, Przeglądanie internetu,
3) Obecny Monitor Obecnie  LG G 27MP59G-P 1920x1080 27 cali 75Hz Docelowo rozgrywka w 2K
4) Co potrzebuję - Płyta Główna + Procesor + RAM Jako 1 Część zakupu i Monitor jako 2 
5) Preferował bym zestaw z możliowśącią OC - TAK! Myślę że spokojnie już temu podołam z pomocą forum.
6) Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji? TAK - Informacje niżej 

Mój aktualny zestaw i to co w nim wymieniłem:
1)i5 6400 (do wymiany) Prosze o propozycje!
2)MSI B250M PRO VD (Do Wymiany) Prosze o propozycje! - Jeżeli była by płyta w rozsądnej cenie z obsługą DTS lub DD to poproszę. 
3)Kingston HyperX DDR4 2400 a działa w 2133 - na type puści płyta i procesor (Do wymianmy) Prosze o propozycje. Obecnie 2x4 ale chciałem zdecydydowanie 2x8 GB
Jednorazowy zakup tych 3 podzespołów. Obecnie byłem zawsze na INTELU ale nie mam uprzedzeń do AMD. 

*Czy masz już jakieś typy co do części? (link do koszyka)
1)Monitor LG 27MP59G-P (Do Wymiany) Zależy mi na 2K, Minimum 75Hz docelowo 144Hz Minimum 32 Cale - Bo Monitor robi również za TV w sypialni z odległości ok 1,5m + zakrzywiony ekran. Byłby to kolejny jednorazowy zakup. Myślałem nad 
https://www.morele.net/monitor-aoc-cq32g1-4144143/ lub Prosze o propozycje!

Opcjonalnie 
1) Karta dźwiękowa na PCI - Głośniki Logitech Z906 obsługują format DTS jak I DD niestety moja obecna karta dźwiękowa nie - połączone jest kablem optycznym i dźwięk jest zadowalający ale chciałem w pełni skorzystać z tych systemów jak w przypadku gdy podpiętego mam XBOXA ONE S - Tutaj budżet jak najniższy ale zależy mi na obsłudze DTS i/lub DD. Prosze o propozycje!

Rzeczy które do tej pory zmodernizowałem i zostają na pokładzie. 
- Obudowa ZALMAN Z3
- 2 Monitor ustawiony pionowo z którego prawie wogóle nie korzystam. 
- Zasilacz Corsair VS550 (Myślę że wytrzyma - do tej pory daje sobię radę od około 2 lat) 
- DYSK SSM M.2  ADATA SX6000PNP - Na nim SYSTEM i aktualne gry w które gram (BFV czy Witcher 3) - Jak Ceny zejdą niżej kupię na SATA jakiś 1 TB GB na dane ale chwilowo jest to zbędne zupełnie. 
- Dyski HDD WDC od kilku lat 1TB i kilkumiesięczny WDC 4TB 64MB Cachu na podstawowe dane - tutaj w zupełności mi wystarcza.
- Karta graficzna  Sapphire BYŁA R9 380X 4GB, tydzień temu zmodernizowałem bo miałem okazje cenową na Sapphire RX 590 Nitro+ 8GB i karta radzi sobie świetnie - ale do rozrywki 2K myślę że wąskim gardłem będzie procesor. 
- Na procesorze chłodzenie SIlentumPC Spartan 3
- Karta dźwiękowa ASUS XONAR DGX (Chwilowo zostaje ale proszę o propozycje)
- Głośniki Logitech Z906
- Nagrywarka LiteOn 
- Mysz Logitech G602 +  i Klawiatura Mechaniczna Genesis RX85
- Windows 10 64 Bity PRO
- Office 365

Z góry dziękuje za wszelkie porady jak i propozycje. Docelowo Chciałem zrobić tak by Płyta+Procesor+Ram starczyły mi na płynną rozgrywkę w 2K w obecne gry (BFV, Witcher 3, i starsze tytuły a w przyszłości na grę w FHD na średnich/wysokich detalach tak by w 2021 wymienić najwyżej Kartę graficzną)

Dziękuje i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kompa na już czy możesz jeszcze trochę poczekać ?

Wstępie do gier to kupowanie I5 9400F + płyta na B360 + ram 2 666 mhz , ew. jak chcesz kręcić to I5 9600K + płyta na Z370 + ram 3000+ mhz i chłodzenie do procka .

Alternatywa to poczekać na testy i ceny Ryzenów 3K .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu ci troszkę wejdę na "psychikę" i podpowiem, że ten RX 590 w wielu tytułach w 2K robi średnio mniej niż 60 klatek ze spadkami do 30 czy nawet niżej... do grania w 2K to tak od RTXa 2060, żeby spokojnie wszystko szło na cacy.

Skoro wybrałeś monitor za 1500 to zakładam, że masz max 2500zł na zestaw

CPU + MOBO + RAM

Zatem tu masz za więcej czyli 3K
https://www.morele.net/inventory/info/f9977404/

Jak podmienisz i7-9700K na i5-9600K to wychodzi spokojnie w granicach 2,5K :) chyba nawet zostanie na jakiś "sympatyczny" cooler :)

W razie czego tu masz tańszego mobaska

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z390-gaming-x-4142417/

Edytowane przez Michikun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "wejściem n a psychę" to spokojnie. RX 590 Nitro + kupiłem w dobrej cenie ok 800 zł nówka w Edycji Specjalnej i 36 mc gwarancji. Chodziło mi głównie o grafikę na teraz bo główny tytuł w jaki gram to Battlefield V i przy mapie na 64 graczy FPS spadał do 30 czyli dla mnie nie grywalne, teraz przy ustawieniu medium/hight trzyma spokojnie 90 fpsów w górę. :)

Budżet jak piałem ryuchomy, ale chciałem podzielić to na 2 etapy. Czyli 1 etap to Monitor a w niedługim czasie Mobo+Proc+Ram. 

Z tego co widze warto poczekać na testy i Ceny RYZENA 3K, kupić w 1 kolejności monitor. 

Jeżelii w 1 kolejności poszedł by monitor to moja propozycja AOC-cq32g1 jest ok? Zależy mi na 32 cale, 144 Hz, 2K (nawet jeżeli ten RX 590 Nitro + nie uciągnie teraz to w przyszłości spojkojnie w 2020 roku zmienie kartę graficzną w budżecie 1500 - 2000 tys ale chciałbym już miec przygotowany na to monitor).

 

Dziękuje za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...