Skocz do zawartości
Cavalis

Lekka modernizacja komputera po 4 latach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. To forum pomogło mi już nie raz więc może i tym razem znajdę wskazówki. Chciałbym ulepszyć nieco blaszaka z 2015 roku w konfiguracji z grubsza takiej:
Procesor
Płyta główna
Karta graficzna
Zasilacz 550W
Wstępnie nie przemyślałem sprawy i zakupiłem kości ram jednak ze względu na maksymalna przepustowość płyty głównej mogłem brać taktowane max 1600 więc zakupiłem choć żałuje
taki zestaw pamięci RAM.
Zdecydowałem się przy nim pozostać ale co mógłbym zrobić z resztą podzespołów? Czy bawić się w wymianę płyty głównej czy taki procek da rade w najbliższych powiedzmy 3 latach czy pchać się w 1151, jaką kartę graficzną wybrać by być przygotowanym na najnowsze tytuły?

Budżet to 2000 + - 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

4 minuty temu, Michikun napisał:

Na moje to albo sprzedaj to co masz i składaj całego kompa od nowa albo zamień kartę graficzną na RTXa 2060 Palit Gaming Pro OC i dorzuć dysk SSD np Crucial MX500

Dysk SSD już mam dlatego go pominąłem tak jak monitor. Czy wymiana samej karty da widoczną różnice? Dodam, że nie zależy mi na OC nigdy się w to nie pakowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc @Michikun!
Chyba faktycznie skuszę się na tego RTXa z xtreem, no i patrze jeszcze na TDP bo bałem się że będę musiał kupić nowy zasilacz a tu zaskoczenie 260W R9 280X vs 160W RTX 2060 więc przybędzie zapasu.

Na wymianę płyty poczekam jednak jeszcze kilka lat z braku funduszy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Cavalis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...