Skocz do zawartości
tomekp1985

Wymiana GTX 970 na...

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady w kwestii wymiany karty graficznej

Posiadam konfigurację:
- i7 4790K (auto-podkręcony softem ASUS-a do ~4,4-4,6),
- 8 GB DDR3 2133 MHz,
- ASUS Strix GTX 970 (też lekko podkręcony),
- Crucial MX500 500GB.

Chcę pozostać na PC jeszcze przez 1-1,5 roku i później przesiąść na którąś z konsol następnej generacji (teraz mam PS4 Pro). Do tego czasu chcę pokorzystać jeszcze z PC, dlatego poszukuję dobrej opcji zmiany karty graficznej - lubię perfekcyjne 60 fps przy co najmniej high detalach, a 970ka - mimo bycia zaje***** kartą - nie zawsze daje z tym radę.

- Poszukuję czegoś, czego nie zbottleneckuje 4790K
- Gram w FHD, przesiadkę na ekran 4K planuję na za min. rok, co najwyżej mile widziany supersampling z 4K/WQHD do FHD, ale nie jest to must-have dla mnie.
- Nie chcę wymieniać żadnych innych podzespołów, bo i tak opchnę tę konfę w 2020 r.
- Wydatek max. 1200-1500 tys. zł, najlepiej wliczając VAT

Jak na razie zorientowałem się, że najlepsze opcje to:
- GTX 1070 (zwykłe lub Ti) - może być używka, tylko obawiam się, że będzie po koparce.
- RTX 2060 - tyle że nie zależy mi na RT, więc nie chcę za to dopłacać.
- może GTX 1660 (Ti)? - tu słabo jestem w temacie

GTX 1060 raczej odpada, za mały skok w stosunku do 970. Chcę, żeby ta karta łyknęła np. Metro Exodus.

Dodam, że jestem VAT-owcem, dlatego najbardziej opłaca się wziąć coś na FV (co przy używkach niestety jest rzadkością).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok :) tylko zależy gdzie i w jakiej cenie. 

GTX 1660 kupować za 900-1000zł

GTX 1660 Ti kupować za 1150-1200zł

Dlaczego? Ano dlatego że jak masz kupić GTXa 1660 za 1100 to już lepiej dorzucić te 5 dych i masz na start lepszy rdzeń :) 

Jak składałem kuzynowi komputer to wrzuciłem mu tam 1660 za tysiaka i jest bardzo zadowolony do grania w FHD jest spoko. Jak się ogarnie undervolting i podkręci to tym bardziej wychodzą plusy tej karty.

Po podkręceniu prawie dogania wersję Ti, no ale należy pamiętać o tym że "Tiajkę" też można kręcić :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą :) z kodem KOMP6 i płatnością przelewem dostaniesz łącznie 8% zniżki, to wychodzi mniej niż 1200zł.

Pamiętaj tylko, żeby później po zakupie sobie w MSI Afterburner ustawić odpowiednio "krzywą" wentylatorów.

https://xtreem.pl/karty-graficzne/1133-msi-geforce-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-824142178843.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz w x-komie na promocji 1660 i 1660 Ti, bez sensu iść w starą kartę. kod: komponenty

GTX 1660 za 959zł

https://www.x-kom.pl/p/508832-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1660-dual-oc-evo-6gb-gddr5.html

GTX 1660 Ti za 1149zł

https://www.x-kom.pl/p/487117-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-gtx-1660-ti-gaming-6gb-gddr6.html

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...