Skocz do zawartości
Michikun

GTX 1660 Ti za 999zł w weekend w OleOle!

Rekomendowane odpowiedzi

Podrzucam wam info o kolejnej promocji weekendowej. Sklep OleOle! przygotował ciekawą ofertę na weekend, rabaty sięgają maksymalnie 33%. Bez wątpienia najciekawszym produktem w ofercie jest Gainward GTX 1660 Ti Pegasus OC, karta po naliczeniu rabatu kosztuje 999zł, czyli tyle ile "najtańsze" wersje GTXa 1660 jakie można znaleźć w renomowanych sklepach. Coś dla każdego kto szuka "małej", a jednocześnie wydajnej karty. Niżej link do karty, rabat nalicza się automatycznie po dodaniu przedmiotu do koszyka.

https://www.oleole.pl/karty-graficzne/gainward-karta-graficzna-gain-gtx1660ti-6gb-pegoc.bhtml

Tutaj link do pełnej oferty weekendowej.

https://www.oleole.pl/cms/it-weekend-okazji-czerwiec.bhtml

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michikun napisał:

Robisz undervolting, ustawiasz odpowiednio pracę wentylatora i jesteś zadowolony :) 

Czyli płacę za możliwość zrobienia sobie z tego zwykłego 1660, tylko ograniczam powierzchnię radiatora i tracę wentylator? :D

Tak czyli Olać taką promocję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel @Michikun
Panowie, ale ja serio pytam. 

Jest sens kupować takiego kastrata z jednym wentylem? Za 20zł więcej mam "słabszy" chip, ale z lepszym chłodzeniem.
Biorąc tego Ti, mam jeden wentylator na małym radiatorze. Czy to się nie zagotuje i nie zkaszani przy takich upałach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blady.666 napisał:

@tesel @Michikun
Panowie, ale ja serio pytam. 

Jest sens kupować takiego kastrata z jednym wentylem? Za 20zł więcej mam "słabszy" chip, ale z lepszym chłodzeniem.
Biorąc tego Ti, mam jeden wentylator na małym radiatorze. Czy to się nie zagotuje i nie zkaszani przy takich upałach?

Nie wiem o ile 1660Ti jest cieplejszy od 1660 przy podobnych ustawieniach, ale mam Palita StormX 1660, czyli w zasadzie to taki sam maluszek. Zjechałem z napięciem (na tę chwilę 0.825V zamiast ~1.04V), pamięci w górę (2000 -> 2500) i karta żre kilkadziesiąt watów mniej, wentylator obraca się zdecydowanie wolniej. Jest cicho.

Według mnie jeśli nie chcesz kręcić na maxa (bo wtedy faktycznie będzie głooośno), za to zjedziesz z napięciem to karta jest spoko. Chłodzenie jako takie jest całkiem sensowne, nie jest to badziewny kawałek alu jak w niektórych dłuższych wersjach 1660/1660Ti... 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Zmniejszając napięcie osiągniesz jeszcze dodatkowe OC, więc nie obniżasz wydajności tej karty do GTX1660, lecz dodatkowo, acz niewiele zwiększasz wydajność w porównaniu do ustawień fabrycznych GTX1660Ti.

Radiator wygląda na porządny, nie jest to najtańszy paździerz wyglądajacy jak BOX intela, więc po UV kultura pracy może być wystarczająco dobra. Karta z jednym wentylatorem powinna być głośniejsza, bo  wentylator musi się kręcić szybciej, by nadrobić mniejszą wydajność. Jednakże najprawdopodobniej wytwarza przyjemniejszy szum powietrza od wersji z dwoma/trzema wentylatorami, bo jest znacznie mniej "zderzeń powietrza" i drgań, więc praca chłodzenia może być odbierana jako przyjemniejsza i bardziej preferowana, mimo że sam dźwięk jest głośniejszy.

Sam wentylator ma dużo wolnej przestrzeni pomiędzy łopatkami, więc będzie wytwarzał duży ruch powietrza, ale o małym ciśnieniu statycznym co rozpatrywałbym jako zalete jeśli chodzi o barwę dźwięku, ale przy niskich prędkościach nie wtłoczy prawie nic powietrza między finy, więc może być tak, że jakkolwiek akceptowalne temperatury będą jedynie przy wysokich prędkościach wentylatora.

Bez rzetelnej recenzji raczej ciężko cokolwiek ocenić. Komentarze posiadaczy też są niewiele warte. Jeśli twierdzą, że jest głośna to tak raczej jest, ale jest też mnóstwo osób z kartami o głośności odrzutowca, które twierdzą, że ich karta jest cicha, a nawet bardzo cicha. Jednym słowem na podstawie opinii da się jedynie potwierdzić, że karta jest najprawdopodobniej głośna, ale wcale nie da się ocenić czy jest cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nalewator zobacz co @Patronix dla ciebie znalazł :)

z kodem: last-minute

cena spada do 999zł za wersję OC

https://www.x-kom.pl/p/480597-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1660-ti-stormx-oc-6gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/480851-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-gtx-1660-ti-pegasus-oc-6gb-gddr6.html

uprzedzając pytania obie karty mają jednakowe specyfikacje ponieważ Palit i Gainward należą do jednej korporacji :)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...