Skocz do zawartości
Maretycz

Laptop do pisania z mocną baterią i lekki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Szukam laptopa do pracy. Jeśli chodzi o budżet to do maksymalnie do 2500 zł, chociaż im tańszy tym lepszy. Powinien mieć następujące cechy:

1. do pracy wykorzystuję jedynie przeglądarki internetowej Chrome. Żadne inne programy nie są mi potrzebne, ale laptop powinien poradzić sobie z kilkudziesięcioma kartami.

2. Mały i lekki. Pracuję zdalnie i chciałbym móc pracować w plenerze albo pod namiotem. Dlatego wolałbym coś, co waży około 1 kg. Jeśli zaś chodzi o matrycę to do 13", ale 10" to też nie problem.

3. Bardzo wygodna klawiatura. Moja praca opiera się głównie na pisaniu.

4. Matowa matryca, albo taka z dobrą widocznością w słońcu.

5. Mocna bateria. 8 godzin na jednym ładowaniu to minimum jakiego oczekuję. Mój obecny sprzęt działa góra 6 i to stanowi już pewien problem.

6. System - bez różnicy. Byleby był szybki i stabilny.

7. Wbudowany modem sieci komórkowej, albo możliwość podłączenia takiego pod interfejs M.2 byłby olbrzymim atutem, ale bez tego też sobie poradzę.

Obecnie korzystam z Chromebooka Lenovo ThinkPad 11e. Problem stanowi dla mnie bateria pozwalająca na 5-6 godzin pracy oraz jego waga. Teoretycznie 1.5 kg to tyle co nic, ale przy całodniowym marszu z wyposażeniem po lasach każde dodatkowe 100g w plecaku daje mocno w kość. Chrome OS mimo, że ograniczony to do pracy mi wystarczy. W domu i tak mam budę z Windowsem 10. Próbowałem korzystać z innych rozwiązań jak tablety albo miniaturowe komputery jak GPD Win, jednak porządna klawiatura i stabilne połączenie ekranu z nią to podstawa. Nie mówię o pracy na kolanach, ale na przykład także w hamaku. Ogólnie to z obecnego sprzętu jestem zadowolony, ale zawsze mógłbym być zadowolony bardziej. Stąd też ten post. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...