Skocz do zawartości
DanteSNK

Spalony kawałek płyty głównej a komputer dalej działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Kupiłem nowego desktopa i już drugiego dnia mi się wyłączył, poleciał dym i smród spalenizny. Myślałem, że to zasilacz ale komputer włączył się ponownie i działa normalnie.
Jako, że mam przezroczystą ścianę obudowy obejrzałem przez nią wnętrze i widzę przepalenie w rogu płyty głównej wokół śrubki (zdjęcie).
Nie jest to raczej sprawa temperatur, które z resztą kontroluję ze względu na upały i GPU z CPU nie przekraczają wiele ponad 70C.

Dziwi mnie to, że komputer nadal działa. Czy myślicie, że używanie go nadal jest bezpieczne? Czy nie poszły jakieś zabezpieczenia?
unnamed.thumb.jpg.082a8a62e0833079b0cb04bc99cb2106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kto sprzedał Ci tak złożony komputer (przykręcenie płyty bez dystansów) powinien czy prędzej zwinąć interes. W takim wypadku powinno się oddać cały komputer i zarządzać zwrotu całej gotówki. Nie wiadomo co jeszcze jest tam zwarte, ogólnie jeśli nawet teraz działa to może dużo nie pochodzić bo degradacji mogą ulegać też wszystkie podzespoły. Polecam zakup gotowych komputerów u profesjonalnych sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy górnych śrubach są złote dystanse. Niestety tam gdzie doszło do przepalenia kąt widzenia nie pozwala mi dostrzec czy w tym miejscu również zostały zamieszczone.
Komputer kupowany raczej u sprawdzonego sprzedawcy - Xtreem.pl
Odeślę całą skrzynkę i zażądam wymienienia płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...