Jump to content
Sign in to follow this  
Mogiel

Menu start problem z wyszukiwaniem, najlepszy wynik.

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z menu start w win10. Otoz wiele aplikacji nie pojawia sie na liscie wynikow, a opcja znaleziona jako "najlepszy wynik" jest czasami nieaktywna.

Wpisuje internet, zeby znalezc internet explorer, ktory jest w menu start, ale w katalogu akcesoria systemu, a znajduje mi microsoft edge i to jeszcze z dziwna ikona pliku graficznego (???).

Wpisuje kodi, ktore jest w menu start w katalogu kodi, ale najlepszy wynik to cos, co po kliknieciu nie dziala i musze i tak zjechac strzalka w dol na aplikacje i klepnac enter. Przez taki dziwactwa search staje sie kompletnie bezuzyteczny.

Lepiej widac to na screenach.

1928932378_menustart2.thumb.png.8528b4049ae1b2baaa51f3e45b02cf16.png1244007937_menustart1.thumb.png.4fd6046d61d087403573c9c57926d1a0.png

Mozna to jakos poukladac aby bylo tak jak powinno byc?

Pozdrawiam.

U mnie się pojawia po "in", albo po "expl"
Nie lepiej go podpiąć do paska zadań? :P

Edited by Zgreed66

Dzieki. U mnie nie pojawia sie za nic. Nawet jak wpisuje ie, iexplo, in. No mozna przypiac, ale duzo korzystam ze skrotow klawiatury i wole siegac po myszke tylko gdy to jest konieczne. Wiec przy dzialajacym wyszukiwaniu wciskam klawisz win, wpisuje kodi i enter. Poza tym nie lubie jak cos nie dziala.

Edited by Mogiel

A tak poza tym 

Jak masz dodaj lub usuń programy:
-> Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi

Albo w panelu sterowania: programy i funkcje
-> Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows.
Masz tam IE zainstalowane?

Edited by Zgreed66

Jest.

Jest.

Z reszta pisalem juz ze IE jest i dziala tylko ze w menu start jest w katalogu "akcesoria systemu" i nie znajduje jej szukajka.

Edited by Mogiel

Jest.

Jest.

Z reszta pisalem juz ze IE jest i dziala tylko ze w menu start jest w katalogu "akcesoria systemu" i nie znajduje jej szukajka.

EDIT

Chyba ogarnalem. Idac tropem wielu poradnikow w necie pozmienialem sporo opcji, teraz nie wiem co zadzialalo i nie chce mi sie sprawdzac. Ale wylaczylem i wlaczylem indeksowanie plikow na dysku c (troche to trwa pomimo ssd), przyznalem sobie i systemowi pelne uprawnienia do lokalizacji, ktore sa w opcjach indeksowania oraz wlaczylem wylaczone wczesniej w ustawieniach prywatnosci "aplikacje w tle" zostawiajac wlaczone "ustawienia" i "zabezpieczenia windows".

Teraz wszystkie obiekty w menu start wydaja sie byc znajdywane prawidlowo.

Pozdro.

Edited by Mogiel
Sorry za dwa posty ale w polu "Reason for edit" nie zmiescilo mi sie wszystko.