Skocz do zawartości
williusz

rozszerzenie sieci wifi dla wybranych urządzeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pracuję za granicą, gdzie mamy firmowy Internet wifi 10 Mbit/s dzielony na ok. 10 osób. Dodatkowo jest problem z zasięgiem w niektórych miejscach. Do rozszerzenia i wzmocnienia sygnału użyłem routera tp-lint wr841n. Jednak chciałbym korzystać z tego sygnału indywidualnie. Czy jest możliwość w trybie rozszerzenia sieci obsługi tylko wyznaczonych urządzeń (np. 1 komputer i 1 komórka), by inne osoby nie obciążały mojego sygnału. Dodaję, że nie mam możliwości konfiguracji firmowego routera wifi. Znam tylko nazwę jego sieci i hasło.  Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do ustawień routera to włącz blokadę MAC i ustaw aby tylko ten jeden komputer i ta jedna komórka miała dostęp do sieci .

Ew. poproś o to osobę zajmującą administracją .

Z minusów - włączenie blokady MAC będzie skutkować blokadą dostępu do sieci dla każdego urządzenia którego adres MAC nie został dopisany do listy dozowolonych .

Kolejny minus to możliwość sklonowania adresu MAC i wpięcie urządzenia którego oryginalny adres MAC nie jest na liście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że do routera logujesz się wpisując w pasku adresu przeglądarki http://tplinkwifi.net lub wpisując standardowe IP lokalne dla routera - 192.168.0.1 ( nie jestem pewien dokładnie czy końcówka to 0.1 czy 1.1 ) .

Potem jak się pojawi monit to wpisujesz login i hasło dostępowe do routera ( inne niż login/hasło do sieci Wifi ) , jak ich nie zmieniałeś to będzie to admin jako login i hasło do routera .

Potem ustawiasz blokadę MAC .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...