Jump to content
Sign in to follow this  
williusz

rozszerzenie sieci wifi dla wybranych urządzeń

Recommended Posts

Witam, pracuję za granicą, gdzie mamy firmowy Internet wifi 10 Mbit/s dzielony na ok. 10 osób. Dodatkowo jest problem z zasięgiem w niektórych miejscach. Do rozszerzenia i wzmocnienia sygnału użyłem routera tp-lint wr841n. Jednak chciałbym korzystać z tego sygnału indywidualnie. Czy jest możliwość w trybie rozszerzenia sieci obsługi tylko wyznaczonych urządzeń (np. 1 komputer i 1 komórka), by inne osoby nie obciążały mojego sygnału. Dodaję, że nie mam możliwości konfiguracji firmowego routera wifi. Znam tylko nazwę jego sieci i hasło.  Z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak masz dostęp do ustawień routera to włącz blokadę MAC i ustaw aby tylko ten jeden komputer i ta jedna komórka miała dostęp do sieci .

Ew. poproś o to osobę zajmującą administracją .

Z minusów - włączenie blokady MAC będzie skutkować blokadą dostępu do sieci dla każdego urządzenia którego adres MAC nie został dopisany do listy dozowolonych .

Kolejny minus to możliwość sklonowania adresu MAC i wpięcie urządzenia którego oryginalny adres MAC nie jest na liście .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko jak dałem rozszerz sieć to zniknął dostęp do mojego routera, który przejął nazwę SSID i hasło sieci macierzystej. Jak skonfigurować router ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle że do routera logujesz się wpisując w pasku adresu przeglądarki http://tplinkwifi.net lub wpisując standardowe IP lokalne dla routera - 192.168.0.1 ( nie jestem pewien dokładnie czy końcówka to 0.1 czy 1.1 ) .

Potem jak się pojawi monit to wpisujesz login i hasło dostępowe do routera ( inne niż login/hasło do sieci Wifi ) , jak ich nie zmieniałeś to będzie to admin jako login i hasło do routera .

Potem ustawiasz blokadę MAC .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.