Skocz do zawartości
PePe00

Jakie chłodzenie do Ryzena 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Fortis 3 to minimum do kręcenia procków - bez znaczenia czy Intel czy AMD .

Grandis lub wyżej ( TR Macho Rev B albo BQ Dark Rock ) to najlepsze wyjście .

Spartan to do niekręconego procka , tak samo jak Fera ( tyle że Ferę warto dawać do mocniejszych jednostek bez OC ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że da się wyłapać tego Fortisa w cenie ~120 zł, niewielka różnica ceny, ogólnie to chciałem grać na boxowym coolerze, ale np. w takim nfs payback temperatury na praktycznie niepodkręconym procesorze dochodziły do 80 stopni

Edytowane przez PePe00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box to "syf" :P - uczą się od intela ... 

Jak trafisz na kijową sztukę CPU ( jak ja ) to na boxie potrafi grzać się mocno , po włączeniu OCCT miał ok. 100 [°C] na boxie ...

Z mojego "muła 2600" więcej jak 4 [Ghz] nie bardzo da się wycisnąć , dając mu napięcie do ok. 1,4 [V] :(

Dałem go na stock i do tego 1 wentyl do 400 [rpm] na Noctua 15 i mam ciszę +temp. niewysokie , choć i tak nie takie niskie ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze chłodzenie do procesora AMD ryzen 5 2600. Procesor nie jest "kręcony". Chłodzenie nie może być wyższe niż 160mm. Oryginalne chodzenie dawało radę przez ten cały czas, a już zaczyna padać. Od nowego chłodzenia wymagam względnej ciszy (od kompa siedzę około 1m) i żeby zmieścił się w kwocie do 150 zł. Ale nie wykluczam dołożenia "paru" złotych do lepszego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...