Skocz do zawartości
martinez0211

Opinia o komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, raczej jestem zielony w kwestii budowania komputera. Korzystałem z konfiguratora PC i wyszło mi coś takiego. Chciałem by cena się zamykała 3500 złotych i był kompatybilny z moją kartą graficzną którą kupiłem miesiąc temu. Może miałby ktos jakieś porady co na co wymienić w podobnej cenie ewentualnie nie dużo większej. Na dole zdjęcie komputera i mojej karty graficznej.

1.PNG

2.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - I5K i ram 3000 mhz + płyta na B360 ?

Nie dość że nie będziesz mógł procka podkręcić , to w dodatku ram będzie pracował na max. 2 666 mhz .

Płytę zmień na coś na chipsetach Z370 / Z390 .

SSD do zmiany , odpuscił bym sobie cokolwiek na pamięciach QLC - nie ma znaczenia czy NVMe czy SATA , z dysków SATA to Crucial MX500 a z dobrych dysków NVMe to A-Data SX8200 Pro a nie ta padaka .

GTX1060 za ~1000 zł to średnio sensowny pomysł skoro w tej cenie można dostać GTX1660 , która po OC dogania 1660 Ti i ma wydajność GTX1070 za sporo mniej kasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze możliwość zwrotu/oddania karty to zrób to. Aktualnie w tej samej cenie można kupić GTXa 1660 Ti. Co do reszty to płyta Gigabyte Z390 Gaming zamiast tej którą dałeś. Polecam tez dorzucić pastę Thermal Grizzly Kryonaut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, topdog napisał:

Do tego płacić 500zł za system operacyjny bloatware\spyware, ouch.

 znafco na czym sam jedziesz?

 

ogólnie zestaw do zmiany i raczej jak jesteś zielony to sobie zestaw do OC odpuść - zgaduje że to do gier ma być? - niestety ale karta która masz nie jest za szybka na obecne czasy

system w wersji box lepiej brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Z praktycznego punktu widzenia lepsza byłaby mniejsza obudowa:
SilentiumPC Signum SG1
jest podobna do tej co wybrałeś niższa i krótsza. Nic nie tracisz, a rozmiar mniejszy. Wersja ze szkłem też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...