Skocz do zawartości
Mati90n

Laptop 17" do gier + QGIS, 6000 ~

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć potrzebuje pomocy z doborem laptopa

1. Facet 29 lat

2. Laptop chcę kupić z windowsem.

3. 17 cali

4. ssd + hdd  chyba, że lepszą opcją by było kupno z samym hdd a do tego dokupić jakiś porządniejszy ssd.

5a. około 6000 - 6500 zł

5b. 4 lata ? około

5c. kupno między 5 a 15 lipca ponieważ wtedy będę w kraju.

6. jakość wykonania nie jest ważna, oczekuje wysokiej wydajności.

7. full hd, tn/ips proszę o pomoc w wyborze.

8. biórko + czasami teren, głównie w Niemczech, jakoś na gwarancji międzynarodowej mi nie zależy ponieważ do polski niedaleko :)

9. Nowe tytuły typu Metro exodus.

10. QGIS, Office

11. Brak

12. Lenovo G50-70, niestety już stary laptop i QGIS na większych mapach sobie nie radzi.

13. https://www.x-kom.pl/p/484634-notebook-laptop-173-msi-gl73-i7-8750h-16gb-1201tb-win10x-rtx2060.html

14. Cena laptopa który wybrałem jest w górnej granicy oczywiście jeżeli znalazł by się wydajniejszy laptop odrobinę droższy to jestem w stanie go zaakceptować, oczywiście jeżeli nie to wolałbym zatrzymać się na granicy 6500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 .

Szukaj modelu tylko z HDD a potem dołóż sprawdzony SSD - czy to SATA czy NVMe .

Z dobrych SSD SATA / Ahci masz Cruciala MX500 , z dysków NVMe A-Data SX8200 Pro .

7 . Matryca TN będzie szybsza i tyle jeżeli chodzi o zalety , wadą są małe kąty widzenia i kiepskie odzworowanie barw , matryce IPS są w tym sporo lepsze , a dzięki obecnej technologii są już w miarę szybkie .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz sobie dowolnie skonfigurować. Modele grafiki wyższe niż RTX 2060 nie są opłacalne totalnie. Także musisz pokombinować i brać lapka albo z GTX 1660 Ti albo z RTX 2060.

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/20-matryca-17_3#/karta_graficzna-nvidia_geforce_rtx_2060_6gb

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, właśnie skonfigurowałem sobie tego hyperbooka i wychodzi mi przy 240 gb dysku o jakieś 20 zł taniej, ale mimo wszystko jednak msi bardziej przypada mi do gustu.

Również data realizacji trochę późna 26.06. i strach, że może nie dotrze ;)

Co do dysku ssd jeżeli chciałbym kupic osobno to do takiego msi jaki kupić dokładnie *chodzi mi o rodzaj złącza w laptopie). Oraz czy mam osobiście możliwość zainstalować taki dysk bez utraty gwarancji ze sklepu x-com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512/Win10

Dobrą opcją w niewygórowanej cenie jest Asus FX705 na matrycy 17,3” IPS z rewelacyjnym pokryciem kolorów. 

Samsung 1TB 2,5'' SATA SSD 860 EVO

Do tego można w przyszłości dokupić dysk SSD. Droższa, ale lepsza opcja, bo SSD jest od HDD szybszy.

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SSD SATa ( czy to 2,5" czy to już M.2 ) to już bardziej opłacalny jest Crucial MX500 .

W cenie tego Samsunga jest A-Data SX8200 Pro 1 TB , sporo szybszy dysk bo to już NVMe a nie SATA , przynajmniej do momentu kiedy nie przekroczy się bufora / cache .

A ten lapek to średni pomysł , Nie dość że nie ma tam matrycy IPS tylko TN na sterydach ( bo tym są matryce EWV ) to w dodatku jest słabszy , 4 rdzeniowy procek .

Karta też słabsza niż RTX 2060 , choć do grania w FHD jeszcze się nada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

z dyskiem jeszcze pomyślimy.

Co do tego Asusa to raczej jest wolniejszy od tego MSI tak więc raczej odpada.

Znalazłem na stronie komputronika takiego oto MSI:

https://www.komputronik.pl/product/635919/msi-gl73-9se-264xpl-240gb-m-2-1tb-hdd-16gb.html

Jest to ten sam komputer ale z odświeżonym procesorem i7-9750h. trochę wychodzi drożej jeżeli jeszcze dorzucimy windows 10 (a on musi być ponieważ nie mam żadnego box'a) i nie wiem jak z dostępnością w komputroniku i z zamówieniami u nich. a muszę zamówić na sklep ponieważ w domu w Polsce nikt nie odbierze.

Edytowane przez Mati90n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

@ Reyden

Asus ma matrycę IPS i właśnie dlatego polecam go Autorowi. Matryca w modelu 705DY jest opisana AU Optronics B173HAN04.2, IPS, glossy: no., to w 705DU powinna być ta sama. Cztery rdzenie zamiast sześciu i kartę odpuściłem dla lepszej matrycy.

Dell Inspiron G7 7790 i7-8750H/16GB/256+1TB/W10 RTX2060

Dell G7 z 6 rdzeniowym i7 i kartą 2060, oraz matrycą 17,3” IPS kosztuje 7,2k z Windowsem 10 w cenie.

Dysk SSD montowany w Asusie FX705DU to szybki M.2 PCIe 512GB. Laptop ma też wolne miejsce na drugi dysk Sata 2,5”. Co do ceny Samsunga przyznam rację.

Patriot 960GB 2,5'' BURST SATA SSD

Patriot Burst 2,5” dobrze wypada w relacji ceny do pojemności.

 

 

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...