Skocz do zawartości
Wilkołak1985

Szybkie pytanie rodzaje dysków M2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Mam pytanie odnośnie rodzajów dysków M2 ponieważ nigdy z nich jeszcze nie korzystałem więc wolę się upewnić przed zakupem. Dotychczas jako dysk systemowy posiadam zwykły dysk SSD 2.5 na SATA. W związku z tym że planuję sklonować system a potem przełożyć dysk 2.5 do Maca aby go przyspieszyć, chciałbym wykorzystać złącze M2. Dyski nie muszą być z górnej półki (chodzi tylko i wyłącznie o system) dlatego wybrałem 2 modele:

1. https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-green-240gb-m-2-sata3-wds240g2g0b-1695252/ - interfejs Sata

2. https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx6000-lite-256gb-m-2-pcie-x4-nvme-asx6000lnp-256gt-c-5616529/ - interfejs PCIe

Moja płyta (w sygnaturce) posiada 2 porty M2. Mam podstawowe pytanie odnośnie tych interfejsów. Z racji tego że trochę różnią się budową to czy obydwa będą pasować do slotu M2? 

Na filmiku znalazłem montaż wersji SATA 

 

Ponadto wyczytałem że montaż dysku M2 powoduje wyłączenie zwykłego portu SATA.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam 

Edytowane przez Wilkołak1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dyski są w tym samym rozmiarze z tego co widzę, ale jeden na interfejsie SATA będzie chodził w takiej prędkości w jakiej chodzi zwykły SSD. Co do portów, to otwórz instrukcję do płyty, tam ładnie jest opisane, które porty zostaną wyłączone po podpięciu do konkretnego slotu M2.

 

Ps. Z tego co wyczytałem, to dysk PCIe możesz obsadzisz w drugim slocie i wyłączy Ci to port 5 i 6 SATA. Strona 16 w instrukcji.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...