Skocz do zawartości
Pioneerek

Modernizacja PC ~1300 zł MB,MEM,SSD,CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do modernizacji komputera, aktualnie siedzi tam:

CPU: Athlon x4 bodajże 630

MEM: 8gb DDR3

PSU: LEPA 500W

Obudowa: Zalman T4

GPU: GTX 750ti 

SSD: V300 120gb

Mam pytanie czy w tej cenie taki zestaw będzie dobry: https://www.morele.net/inventory/info/1ba71460/  ?  Pamięć ram https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16-gb-2400mhz-cl14-cmk16gx4m2a2400c14-714143/ 

 

Pozdrawiam Piotrek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Pioneerek, 

Zestaw moim zdaniem udany, co ja bym jedynie zmienił to:

Wymiana pamięci RAM na te co wstawiłeś w 2 linku czyli Corsair, mają szybszy dostęp do pamięci chodzi mi o CL, a dopłaty tylko 18 zł.

Osobiście samemu był zaktualizował biosa zawsze zaoszczędzone 28 zł :)) a sprawa jest banalna. 

I ostatnie to zastanowiłbym się nad ewentualną wymianą zasilacza na jakiś hmm bardziej markowy/zaufany marką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jaką aktualizację biosa chodzi - płyta ma starszy bios niż wymagany do obsługi procka który kupuje to wtedy w sklepiej lepiej zaktualizować , bo w domowych warunkach będzie ciężko nie mając dostępu do starczych CPU .

Co innego jak by miał już płytę i procka z serii 8xxx i przesiadał się na serię 9 ( która nie wiele się różni od serii 8 ) to wtedy można aktualizować bios we własnym zakresie .

Co do zasilacza - może być , LEPA to marka własna firmy Enermax , taki Enermax w wersji budżetowej , nie jest to chiński badziew .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że aktualizacja biosu jest banalna, ale czy wejdę na tej płycie z tą i3 do biosu? Do takiego można by powiedzieć mało prądo-żernego komputera też myślę że ta LEPA wystarczy :)

Edytowane przez Pioneerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z GPU? zostaje aktualne? Ja chyba na twoim miejscu poszedłbym w Ryzena 2600 + płyta na chipsecie B450 + 8GB RAM w jednej kości (drugą dokupisz później), z dyskiem też bym tak nie szalał. No chyba, że to nie ma być w przyszłości komputer do grania, tylko taki sprzęt do multimediów to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z Ryzenem to wychodzi już sporo ale wydajniej. GPU na razie zostaje jakie jest, ten komputer służy głównie do grania w Overwatch'a, ja tu jestem tylko wujkiem który finansuje trochę modernizację tak że podaj jakaś fajną płytę pod Ryzena. Jak w nich z chłodzeniem BOX'owym? Czy od razu kupić SPC Fera? I jaki ram do takiego Ryżego. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...