Skocz do zawartości
Tormus

Kości RAM do i7-6700 na B150.

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać w mym pierwszym poście na forum. Choć PurePC śledzę od dłuższego czasu, to do tej pory się nie udzielałem, tylko po cichu śledziłem Wasze dyskusje. Dziś potrzebuję paru wskazówek.

Nigdy nie bawiłem się zbyt intensywnie w podkręcanie kompa, nie było mi to potrzebne i przy zakupie kompa sprzed paru lat postanowiłem nie inwestować w procek z otwartym mnożnikiem (K). Dziś trochę żałuję, gdyż od początku planowałem upgrade karty graficznej przy pozostawieniu reszty bebechów.

Moje parametry:

  • MSI B150 PC Mate
  • Intel i7-6700
  • Kingston HyperX Fury Black DDR4 2133 C14 2x8GB
  • Nvidia GeForce GTX970 (Asus Strix)

Z grafiką wiem jak sobie poradzić. Planuję poczekać na nadchodzące premiery GeForce'ów i wykorzystać niższe ceny na którąś 2070, super bądź przeciętnier.

Meritum:

16GB RAMu póki co mi wystarcza, acz warto wykorzystać dołek cenowy w tym roku i dołożyć lub wymienić obecne kości na nowe, by uzyskać 32GB.
Niestety moich obecnych raczej nigdzie w godnej cenie nie znajdę...

No i teraz mam kilka dylematów:

  • B150 obsługuje maksymalnie 2133 MHz (plus jakiś DDR4 Boost, który nie wiem co robi, pewnie marketingowy bajer) - takie są coraz ciężej dostępne - czy szybsze kości mocno tracą na wydajności, gdy zostają ucięte przez płytę główną?
  • Lepiej poszukać 2x16GB, czy 4x8GB?
  • Czy możecie polecić jakieś modele? Najcudowniej byłoby zejść poniżej 150zł per 8GB. Nawet stówka byłaby chyba możliwa.
    Zależałoby mi na niskich CAS Latency.
  • Czy moglibyście skomentować te propozycje:
  1. Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL13 Black (CMK16GX4M2A2133C13)
  2. Patriot 16GB 2400MHz Viper LED White CL14 PVLW416G240C4K
  • Sugerowalibyście sprzedać obecne kości i podmienić je na nowe, czy zwyczajne dołożenie innych kości nie powinno być odczuwalne?

 

Dzięki i pozdrawiam serdecznie,
TormenT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zastanowiłbym się na  Twoim miejscu nad sprzedażą tego co masz i zakupem nowego zestawu. Co do samych kości było wielokrotnie wałkowane, że dwie kości mniej obciążają kontroler niż cztery, więc w takim wypadku 2x16 lepsze niż 4x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź.

Nowy zestaw generowałby zbyt duże koszta, a jestem zadowolony z mojego obecnego zestawu, który przede wszystkim jest bardzo cichy. Niemniej wezmę Twoją sugestię pod uwagę i pobawię się kalkulatorem.

Wiele kwestii pozostaje jednak ciągle otwartych i będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 kup taki ram jak masz - bo to pod względem kasy wyjdzie najlepiej

nie panikujmy o kontrolerze to nie są jakieś mega wysoko taktowane kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź.

Problem w tym, że model, który posiadam, nie jest już nigdzie dostępny. Nie znajduję go nawet na Allegro czy OLXie.

hx2133c14d4/8g

tudzież khx2133c14d4/8g via CPU-Z

Stąd potrzebuję rady mądrzejszych od siebie jak to zorganizować.

W ogóle ciężko teraz o kości na 2133 MHz. Dlatego czekać na okazję i kupić pełny pakiet, próbując upłynnić swoje, tudzież czy coś dołożyć? W obu przypadkach na cóż zwrócić szczególną uwagę, by ta kompatybilność była jak najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...