Skocz do zawartości
nejmed

Laptop/ notbook z pokryciem sRGB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje lekkiego laptopa z matrycą pokrywającą co najmniej sRGB z sensowna czernią oraz równym podświetleniem koniecznie matową. AdobeRGB było by full wypasem ale nie mam aż tyle pieniędzy do wydania.

Będę go używał do obróbki zdjęć w Lightroomie podczas wyjazdów, sporadycznie Photoshop, więc wydajność nie musi być jakaś wyjątkowa.

Ważne, żeby mógł długo pracować na baterii i oczywiście możliwie tani przy powyższych założeniach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj podstawowe informację 
1) najlepiej coś około 4-5 tyś ale jak będzie coś za 8-10 spełniające moje wymagania to też może być, właśnie patrzę na dell xps 15 9570/9560 i  w sumie nie są aż tak super, reklamują jako 100% AdobeRGB ale w testach nie wykazują tego.. w każdym bądź razie sRGB jest mi potrzebne, więc celem jest najtańszy laptop, który zapewni pokrycie 100% sRGB.

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 13-15,6 cali

3) Główne zastosowanie. obróbka zdjęć (RAW) Lightroom / Photoshop

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.): matowa matryca, ostatecznie błyszcząca jeśli wymaganie sRGB nie spełnione. No i rozmiar maksymalnie 

26 x 2 x 41 cm

5) Osobiste preferencje: brak

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): Z systemem.

 

Wygląda, że Asus Zenbook Flip lub Asus ZenBook Pro 15 UX580GE ma świetną cenę i ekran w porównaniu z tym Dellem 100 % sRGb i 88 AdobeRGB za coś około 5 tyś. ale ekran się błyszczy jak psu jajca :/

 

Edytowane przez nejmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką sytuację i nie grasz w gry to może Macbook Pro? 

- za 4-4.5 tys dostaniesz używany z 2015 roku, ekran Retina, 16 GB RAM, 256 GB SSD + jakiś zewnętrzny na dane 

- jeśli dołożysz, tak jak wskazujesz większą kwotę to znajdziesz już najnowszy Macbook Pro z i5-9 generacji, 16 GB RAM + adapter na inne porty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nejmed napisał:

Nigdy do jabłka nie byłem przekonany wolę windowsa żeby w razie co mieć znajome środowisko i uruchomić tę same programy co na komputerze

Jasne. To może coś z rodziny MSI, model PS42

Są różne warianty, więc musiałbyś coś wybrać w zależności od zapotrzebowania - procesor, grafika, ram, system 

sRGB masz na 98/99%: https://www.notebookcheck.net/MSI-PS42-8RB-Prestige-i7-8550U-GeForce-MX150-Laptop-Review.328830.0.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ostatecznie wybór padł na Lenovo ThinkPad X1 extreme. Szkoda że niedługo po zakupie dowiedziałem się o wersji 2 z matową matryca 4k. Nic to mówi się trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...