Skocz do zawartości
Send1N

Lenovo y500 wentylator raz kręci raz nie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc kumpel ma problem ale mieszka 60km odemnie z lenovo y500 po wymianie pasty termopadow i czyszczeniu ma takie jaja że czasem laptop normalnie zbija temperature i to i7 nie ma więcej jak 75c w grach a czasem robi się momentalnie 95-100c i się wyłącza bo po prostu wentylator się nie obraca pod obciążeniem,  tylko przy włączeniu laptopa startuje i już się nie kręci. Wczoraj napisał ze przeinstalował sterowniki do grafiki na starsze i ustawił plan zasilana na wysoka wydajność + w sterowniki nvidii preferuj maksymalną wydajność i było ok, wentylator chodził elegancko, ale dzisiaj o 5 rano mam od niego wiadomość że wczoraj znowu się 95c zrobiło a wentylator się nie kręcił... jakieś pomysły panowie?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie często są opcje co do wentylatora. 

FAN Control - i często można zmienić czy fan ma iść na full cały czas czy tylko jak jest np +70'C czy maximum silence wtedy fan idzie dopiero jak jest 90'C

 

Podobne opcje mam w moim starym fujitsu. 

Daj znać czy się udało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że widocznie przygniotłem za bardzo przewody od wentylatora obudową bo pomimo że na testerze diody było przejście na przewodach między wtyczką a silnikiem wentylatora, to czasem kręcił cały czas a czasem wcale, po wymianie wentylatora wszystko ok po dzień dzisiejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...