Skocz do zawartości
Slazer

RX 480 throttluje przy 60 stopniach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

kupiłem na Olxie RX480 MSI i po podłączeniu i instalacji sterowników zauważyłem że karta throtluje przy 60 stopniach na rdzeniu, da się coś z tym zrobić, czy zostało mi użerać się ze sprzedającym który twierdzi że wysłał sprawną kartę? Throttluje do bodajże 400MHz i tak sobie skacze trzymając około 60 stopni. Throttling jest na tyle mocny że nie da się grać w nic innego niż LoL, a przykładowo w Wiedźminie czarny ekran i wentylatory na full.

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to 480 msi? armor /gaming /gaming x?

Otwórz obudowę. Odpal wiedzmina czy inną wymagającą grę - czarny ekran pojawia się od razu czy po pewnym czasie? Throttling rdzenia obserwujesz za pomocą osd np afterburnera? Dobrze wtedy wyłączyć synchronizację pionową, aby karta pracowała na maxa. Spróbuj przywrócić ustawienia karty w afterburnerze do ustawień fabrycznych (o ile coś to da) lub jeśli jesteś dość zaawansowany, wgraj standardowy bios (obecny może jest zmodyfikowany).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Gaming (8GB jeżeli ma to znaczenie). Z otworzoną obudową i wentylatorami od obudowy na maksa jest to samo. Czarny ekran od razu po załadowaniu wiedźmina (menu działa, jest ładowanie i w momencie jak załaduje wywala czarny ekran). Throtting sprawdzałem właśnie OSD Afterburnera, znalazłem w internecie informację że afterburner potrafi się gryźć z apką AMD więc go usunąłem i sprawdzałem OSD wbudowane w Radeon Settings i dalej to samo. Przywrócenie do ustawień fabrycznych nic mi nie dało, to z BIOSem spróbuję za chwilę, chociaż sprzedający zarzeka się że nie była z koparki, ani nie była modyfikowana (zarzeka się również że była sprawna przed wysłaniem jej). W innym kompie to samo.

Nie mogę znaleźć oryginalnego BIOSu do tej karty.

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu BIOSu z linka dalej to samo. Podejrzewam że po prostu przegrzewa się VRM. Obniżyłem napięcie na maksa, częstotliwość do 910MHz i nie mam żadnych mikroprzycięć czy spadków, sprzedający szuka dokumentu zakupu, po numerze seryjnym doszedłem do tego że karta jest jeszcze na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...