Skocz do zawartości
szczupak90

PC do montażu filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Na wstępie chciałbym się przywitać w nowym miejscu, mam nadzieję, że zagoszczę tu dłużej. 

Potrzebuję złożyć nowego PC-ta dla mojego taty. Zastosowanie tylko i wyłącznie do obróbki filmów, tylko amatorsko na zasadzie wklejenia kadrów, dołożenia podkładu muzycznego oraz zrobienia jakiś prostych przejść. Program z jakiego korzysta to pinnacle studio, który działa bardzo wolno na obecnym laptopie z i5 5 generacji. Budżet im mniej tym lepiej, ma być szybko, ale nie oczekuję kompilowania filmów w kilka s. 

Słyszałem, że do takich zastosowań lepszy jest intel z technologią Quick Sync Video, ale jestem ciekaw, czy zestaw z Ryzenem będzie dużo gorszy? 

Do zestawu potrzebuję monitora, tu taka sama zasada, im taniej tym lepiej, nikt nie będzie tu ustawiał kolorów. 

Wstępnie złożyłem zestaw i chciałbym się dowiedzieć czy coś tu zmienić dla lepszej wydajności lub jakości. Chciałbym też się dowiedzieć czy inwestować w oddzielną kartę graficzną i czy ta przyśpieszyła by pracę z tym programem. 

Zestaw

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziecie w jakieś gry na tym grać? AMD daje ogólnie lepszą możliwość rozbudowy, zmiany konfiguracji w przyszłości. Natomiast jeśli ma to być zwykły domowy PC, to też nie ma sensu pchać się w jakieś specjalne, dziwne konstrukcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym CPU i płytę na AMD :

https://www.x-kom.pl/p/421250-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-7-2700.html lub 2600

https://www.x-kom.pl/p/441255-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk.html

----------------------------------------------------------

https://proline.pl/zestaw-modernizacyjny-plyta-glowna-msi-b450-tomahawk-procesor-amd-ryzen-5-2600-p1363952

+ jakiś GeForce 1030GT 2GB DDR5 ( tylko ta karta ma wydajność identyko jak integra w 2200G z OC lub 2400G.

 

LUB Ryzen 2400G ... z dobrą integrą

https://www.net-s.pl/produkt/amd-procesor-ryzen-5-2400g-36ghz-am4-yd2400c5fbbox-877771;20-c-10

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jamonynus napisał:

Będziecie w jakieś gry na tym grać? AMD daje ogólnie lepszą możliwość rozbudowy, zmiany konfiguracji w przyszłości. Natomiast jeśli ma to być zwykły domowy PC, to też nie ma sensu pchać się w jakieś specjalne, dziwne konstrukcje. 

Żadnych gier, chyba że pasjans też się liczy :). 

36 minut temu, Phill76 napisał:

Zmieniłbym CPU i płytę na AMD :

No właśnie, opcja z AMD wydaję się nie dość, że szybsza to jeszcze tańsza. Z drugiej strony rozbudowa jeśli będzie to pewnie po kilku latach gdzie te podstawki i tak już będą przestarzałe.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od softu i jak wykorzystuje rdzenie / wątki .

Jak soft wykorzystuje do 4 rdzeni / wątków to opcja z Intelem jest lepszym wyjściem , chyba że siedzi na 1-2 rdzeniach / wątkach to można rozważyć AMD ( np. Athlon 200 GE ) patrząc na cenę całości .

Co innego jak soft wykorzystuje wiele wątków - tutaj AMD jest górą , tanie 8/16 to obecnie dla Intela duży problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, reyden napisał:

Dużo zależy od softu i jak wykorzystuje rdzenie / wątki .

Jak soft wykorzystuje do 4 rdzeni / wątków to opcja z Intelem jest lepszym wyjściem , chyba że siedzi na 1-2 rdzeniach / wątkach to można rozważyć AMD ( np. Athlon 200 GE ) patrząc na cenę całości .

Co innego jak soft wykorzystuje wiele wątków - tutaj AMD jest górą , tanie 8/16 to obecnie dla Intela duży problem .

Dla ułatwienia wkleję może wymagania: link. Nie znalazłem niestety informacji czy program obsługuje więcej niż 4 rdzenie. Wiem na pewno, że obsługuje już wspomniany wcześniej Quick Sync Video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...