Skocz do zawartości
gandzik

Zestaw z konfiguratora - co zmienić? PLS o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Lat temu "dzisiąt" sam sobie składałem komputery ale miałem wiekową przerwę w branży a muszę coś kupić do World of Tanks aby chodziło na grafice ultra i nie było jak to większość gotowców z Allegro (o tym już poczytałem) "nierozwojowe".  Po dziesiątkach godzin w necie nie mam już siły - różnorakość samych procesorów już mnie osłabiła.
Budżet max 3tys. brutto, koniecznie na Intelu i Nvidia (to nie podlega dyskusji, nie umniejszając i z szacunkiem dla rodziny AMD)
Moja konfiguracja:
https://www.morele.net/inventory/info/1031d4c7/ Link
Konkretne pytanie - czy z czegoś tutaj cenowo można pójść w dół (bo np. nie będzie wykorzystane w tej konfiguracji) lub też coś podnieść w górę (bo np. płyta ma za mało slotów, nie można zamontować innego procesora lub np. pamięć za wolna itp.)
Czytałem wiele o opłacalności procesora i5-8400 ale... dlaczego nie ten który wybrałem skoro 250PLN tańszy i minimalnie lepszy w testach (przypadkiem trafiłem na niego na jednym z forów).
Więc bracia i siostry z forum... jest OK czy wykonać jakieś korekty w hardware?
Z góry dziękuję i obiecuję napisać po zakupie jak nasza wspólna konfiguracja działa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamienił 9400f na zwykłe 9400 z intgerą(gdyby kiedyś padła grafika lub byś wymieniał i musiał poczekać jakiś czas na nową kartę nie mając już starej to przynajmniej będziesz mógł używać kompa do jutubów itp.) cenowo to nic nie zmienia a zawsze dostajesz więcej za te same pieniądze. 

A co z chłodzeniem? Zostajesz przy boksowym kawałeczku aluminium? 

Edit: No wlasnie, jeszcze jakiś dobry glut pod cooler jak wyżej TG Kryonout to bardzo dobry wybór. 

Edytowane przez Rudolf14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michikun - rozważę płytę, jednak różnic w parametrach poza wzrostem ceny nie zauważam;)

Natomiast Twoja uwaga oraz Rudolfa14 odnośnie chłodzenia daje mi do myślenia. Jak będzie "nie halo" to zawsze mogę dokupić, chociaż rzeczywiście wolałbym od razu chyba całość złożyć i zapomnieć na dłuższy czas;) Więc raczej kupię cooler (szkoda, że nie mają wybranego procesora w wersji OEM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie od ASRocka co prawda nie grzeje się sekcja zasilania, ale... no właśnie ale o dziwo w testach w benchmarkach na tej płycie procek osiąga słabsze wyniki niż na płytach konkurencji. Być może jest to związane z tym, że "ciągnie" najmniej Watów jednak to przekłada się na wydajność.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak powiedział Michikun podmieniłbym płytę + pomyśl do razu nad rozwiązaniem 16 GB RAM. Ten procesor i grafika, będą się nudzić na 8 GB. Da radę to ogarnąć biorąc na początek jakiś tańszy dysk 240GB z serii BX500/MX500 + tańszy zasilacz od Silelntium lub dokładając trochę kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uwzględnieniu kolegów z obu forów, wychodzi zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/cf100dab/

Zastanawiam się nad sensem pamięci 3000MHz do płyty 2666Mhz ale gdybym zszedł z parametrami to cena raczej nie zmieni się;)

Zaszalałem jeszcze z SSD i tu nie wiem czy sensownie. Jest też alternatywa tańsza od poprzedniej mojej propozycji a lepsza

(https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx8200-pro-256gb-pcie-x4-nvme-asx8200pnp-256gt-c-5313395/)

Poczekam jeszcze na Wasze opinie i jutro zamawiam. A zaczynałem qrde od 1000PLN jako stacja graficzna Della poleasingowego z DE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rudolf14 napisał:

Ja bym zamienił 9400f na zwykłe 9400 z intgerą

cenowo to nic nie zmienia a zawsze dostajesz więcej za te same pieniądze.

250 zł. różnicy...faktycznie cenowo to nic nie zmienia.

gandzik@, wstrzymaj sie jeszcze do niedzieli i testów nowych ryzenów, chociaż tak z ciekawości dla porównania.

Intel zapowiadał także, obniżenie cen swoich procesorów po debiucie nowych procesorów konkurenta, może da się jeszcze coś lepszego ugrać.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga B@nita. tym bardziej, ż ew razie "W" zawsze jakaś grafika się znajdzie;)

Zastanawia mnie, że kilka stówek tańsze są niemal identyczne gotowce:

1. https://allegro.pl/oferta/titan-i5-9400f-ddr4-16gb-ssd256-1tb-gtx1660-6gb-8153020165

2. https://allegro.pl/oferta/titan-i5-9400f-ddr4-8gb-ssd256-gtx1660-6gb-7965891915

3. https://allegro.pl/oferta/msi-neo-i5-9400-ssd-240gb-16gb-msi-gtx1660-win10-8196043402

Z czego to wynika? Oszczędność na zasilaczu, płyta ze 150PLN tańsza, grafika bez OC.

Czyżby właśnie to "niemal identyczne" robiło aż taką różnicę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowa płyta główna, zasilacz jakiś no-name bez certyfikatów pewnie, dysk na SATA - https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-cx400-256gb-sata3-ssdpr-cx400-256-4142766/

to wszystko się składa na różnice w cenie.

Apropo idąc takim tokiem myślenia możesz zajrzeć pod linki niżej i sobie coś wybrać/skonfigurować:

https://xtreem.pl/desktopy-dla-graczy/1052-komputer-gamingowy-smart7-impuls-gtx-1660.html#/testowanie_laptopa_desktopa-profesjonalny_montaz_oraz_pelne_testowanie_komputera/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-bez_karty_wifi/zasilacz_do_obudowy-silentiumpc_m2_vero_600w_80_bronze_pol_modularny_spc166_/pierwszy_dysk_hdd_ssd_25_35-bez_dysku_hdd_ssd/wsparcie_techniczne-dozywotnie_wsparcie_techniczne/system_operacyjny_windows-system_microsoft_windows_10_home_pl_bez_licencji_trial_30_dni_/drugi_dysk_hdd_ssd_25_35-bez_drugiego_dysku_hdd_ssd/gwarancja-2_lata_dla_konsumenta_i_firm_door_to_door_na_terenie_polski/port_m2_ssd-256gb_ssd_m2_2280_pcie_nvme_patriot_scorch_do_1700_780mb_s_ps256gpm280ssdr_/program_rozbudowy_wymiany_xtreem_powerup-pomoc_i_obsluga_przy_rozbudowie_komputera_w_czasie_trwania_gwarancji/karta_graficzna-kfa2_gtx1660_1_click_oc/pamiec_ram_dimm_ddr4-16gb_2x8gb_crucial_ballistix_sport_lt_ddr4_3000mhz_cl15_bls8g4d30aesbk_/obudowa-coolermaster_k500l/chlodzenie_procesora-intel_box/procesor-intel_core_i5_9400f_29_41ghz_6_rdzeni_6_watkow_9mb_cache/plyta_glowna-msi_b360m_pro_vd

https://xtreem.pl/desktopy-dla-graczy/1040-smart7-impuls-gtx-1660ti.html#/testowanie_laptopa_desktopa-profesjonalny_montaz_oraz_pelne_testowanie_komputera/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-bez_karty_wifi/zasilacz_do_obudowy-silentiumpc_m2_vero_600w_80_bronze_pol_modularny_spc166_/pierwszy_dysk_hdd_ssd_25_35-bez_dysku_hdd_ssd/wsparcie_techniczne-dozywotnie_wsparcie_techniczne/system_operacyjny_windows-system_microsoft_windows_10_home_pl_bez_licencji_trial_30_dni_/drugi_dysk_hdd_ssd_25_35-bez_drugiego_dysku_hdd_ssd/gwarancja-2_lata_dla_konsumenta_i_firm_door_to_door_na_terenie_polski/port_m2_ssd-256gb_ssd_m2_2280_pcie_nvme_patriot_scorch_do_1700_780mb_s_ps256gpm280ssdr_/program_rozbudowy_wymiany_xtreem_powerup-pomoc_i_obsluga_przy_rozbudowie_komputera_w_czasie_trwania_gwarancji/pamiec_ram_dimm_ddr4-16gb_2x8gb_crucial_ballistix_sport_lt_ddr4_3000mhz_cl15_bls8g4d30aesbk_/obudowa-coolermaster_k500l/chlodzenie_procesora-intel_box/procesor-intel_core_i5_9400f_29_41ghz_6_rdzeni_6_watkow_9mb_cache/plyta_glowna-msi_b360m_pro_vd/karta_graficzna-kfa2_gtx1660ti_1_click_oc

https://xtreem.pl/desktopy-dla-graczy/1009-komputer-dla-gracza-smart7-impuls-rx206.html#/testowanie_laptopa_desktopa-profesjonalny_montaz_oraz_pelne_testowanie_komputera/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-bez_karty_wifi/zasilacz_do_obudowy-silentiumpc_m2_vero_600w_80_bronze_pol_modularny_spc166_/pierwszy_dysk_hdd_ssd_25_35-bez_dysku_hdd_ssd/wsparcie_techniczne-dozywotnie_wsparcie_techniczne/system_operacyjny_windows-system_microsoft_windows_10_home_pl_bez_licencji_trial_30_dni_/drugi_dysk_hdd_ssd_25_35-bez_drugiego_dysku_hdd_ssd/gwarancja-2_lata_dla_konsumenta_i_firm_door_to_door_na_terenie_polski/port_m2_ssd-256gb_ssd_m2_2280_pcie_nvme_patriot_scorch_do_1700_780mb_s_ps256gpm280ssdr_/program_rozbudowy_wymiany_xtreem_powerup-pomoc_i_obsluga_przy_rozbudowie_komputera_w_czasie_trwania_gwarancji/pamiec_ram_dimm_ddr4-16gb_2x8gb_crucial_ballistix_sport_lt_ddr4_3000mhz_cl15_bls8g4d30aesbk_/obudowa-coolermaster_k500l/chlodzenie_procesora-intel_box/procesor-intel_core_i5_9400f_29_41ghz_6_rdzeni_6_watkow_9mb_cache/plyta_glowna-msi_b360m_pro_vd/karta_graficzna-msi_rtx2060_ventus_xs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, B@nita napisał:

250 zł. różnicy...faktycznie cenowo to nic nie zmienia.

Wybaczcie, coś musiałem źle spojrzeć(tak to jest jak na koniec przerwy w pracy starasz się szybko odpisać). Mea culpa. 

 

Edytowane przez Rudolf14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, B@nita napisał:

Nie idź w tą stronę...

Nie idę;) - zastanawiałem się tylko. Każdy to przechodził choćby przy zakupie samochodu - a jeszcze to, a jeszcze tamto itd.  a cena rośnie i znowu wracamy do bazy i tak w koło Macieju;) Tak amo z komputerami.

1. Osobiście chciałem zacząć od powolnej modernizacji Dell Optiplex 980 I3-550 (takie mam),

2. Następnie Della T110 na Xeonie (też mam) - dobra baza na powolną rozbudowę ale qrna brak potrzebnych slotów na płycie;(

3. Potem przyszła kolej w mojej głowie na używki ale bałem się popodkręcanych, przegrzanych i koparkowych (1000-1500PLN)

4. Kolejny etap to nowe gotowce z aukcji (jak pisałem wyżej w poście) ale po lekturze wielu forów i opinii wychodzi na to, że to wypychanie w 90% starego, nierozwojowego sprzętu - czyli dzisiaj gram za 1500-2000/2400 a jutro muszę coś wymienić (a dobry procek + karta i zasilacz to 4/5 komputera)

5. No i wylądowałem na samodzielnym doborze komponentów.

Wypunktowałem dlatego, że wierzę, iż sporo ludków przechodzi to co ja teraz - i jeżeli trafią na to forum i wpisują się w powyższe etapy to mogą założyć, że na 2019 rok zostanie tu dokonany z Waszą pomocą jeden z optymalnych (nie idealnych) wyborów, oczywiście z miesiąca na miesiąc tańszych;)

Edytowane przez gandzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, B@nita napisał:

gandzik@, wstrzymaj sie jeszcze do niedzieli i testów nowych ryzenów, chociaż tak z ciekawości dla porównania.

Intel zapowiadał także, obniżenie cen swoich procesorów po debiucie nowych procesorów konkurenta, może da się jeszcze coś lepszego ugrać.

"Myszka i klawiatura swędzi" ale poczekam, nie śledzę tematów wiec zawierzam bardziej obeznanym - stąd ten post;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko. DZIĘKUJĘ wszystkim (dużo Was tu nie było ale niemal wszystkie wypowiedzi bardzo konstruktywne). Zestaw w domu i przerasta najśmielsze oczekiwania. World of Tanks na grafice ultra i nawet wentylatory na grafice czy procesorze jeszcze się nie włączyły;) Jestem przyzwyczajony do normalnych komputerów i nastawiłem się, że ten będzie ryczał i wentylował aż za głośno a tu... cisza. Dokupiłem Win10 Pro za 99PLN w sprawdzonym sklepie (second hand, z certyfikatem i wszelkimi paragrafami o legalności - a znam się na tym) i instalacja z PenDrive (w obudowie nawet nie ma co szukać miejsca na napęd) pobrana ze strony Microsoftu + kabelek za 25 PLN HDMI-DVI i SZOK.

Postaram się dołączyć wkrótce link do filmu jak to idzie z danymi w czasie rzeczywistym podczas gry, tylko jeszcze nie wiem jaki programem mam to zrobić (MSI Afterburner?)

Podaję ustaloną wspólnie z Wami specyfikację: https://www.morele.net/inventory/info/8a31512b/

w cenie z minimalistycznym rabatem jaki dostałem: w sumie 3 031 zł + 25zł kabel DVI-HDMI + 99zł Win 10 Pro

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie chcesz wiedzieć z RAMem?

Przy okazji - może ktoś wie co w BIOSie zmienić lub na płycie (dokładnie w którym miejscu) aby po wyłączeniu komputera nie szło zasilanie z USB na klawiaturę i mysz? (ciągle dają po oczach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...