Skocz do zawartości
c3rb3r

Monitor 2300zł HG70?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zamierzam w najbliższym czasie (do tygodnia) kupić monitor do trochę już leciwego komputera z 970 i i5-4590. W najbliższym miesiącu o ile wszystko się uda będę również chciał się przesiąść na 9600k, ale to na razie odległa pieśń przyszłości. Zależy mi, żeby monitor nie był większy niż 27", miał ładne kolory (dlatego patrzę głównie na VA) i miał 144Hz.
Mam na oku na razie 3 modele, tj. Samsung C27JG50QQUX, MSI Optix MPG27CQ oraz Samsung LC27HG70. Byłem najmocniej przekonany do tego ostatniego głównie poprzez wgląd na HDR, ale naczytałem się ostatnio, że wiele osób ma z nim dużo problemów, m.in. nierówne podświetlenie przez giętą matrycę, dużo martwych pikseli, czy poprzez zastosowanie QLED nieczytelne czcionki (ponoć teraz zostało to zniwelowane). Dodatkowo nie grzeszy on wybitnym czasem reakcji, ale to w końcu VA, więc rozumiem, że nie da się mieć wszystkiego.
Proszę o jakiekolwiek rady/propozycje monitorów, czy cokolwiek co mogłoby mi pomóc w podjęciu decyzji, czy faktycznie warto dopłacać prawie 1k więcej do HG70 lub tego MSI.
Patrzyłem również na niedawny artykuł na Purepc, lecz tam monitory kończą się na 2k.
Miłego wieczoru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michikun napisał:

Nie większy niż 27" i ładne kolory, ale nie podałeś rozdzielczości? Full HD czy 1440p?

 

Faktycznie, musiało mi to gdzieś umknąć. W tagach zaznaczyłem 1440p ale w poście zapomniałem o tym napisać. Raczej nie chciałbym schodzić do fullhd, a 4k to już niestety za dużo dla mojego pcta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Do czego monitor?

Różnica to głównie HDR. Chcesz HDR? Chcesz tyle za niego płacić? Odpowiadasz na to pytanie i wszystko jasne.
Sprawdź jak działa na nich freesync/g-sync.

Reszta to pewnie +/- wszystko jedno, drobne różnice, niewykluczone nawet, że to te same matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz GTXa 970 to nie pakuj się w 1440p. Tym bardziej z równie leciwym prockiem :), nie mniej jednak rozważ zakup np. takiego monitora:

https://www.morele.net/monitor-aoc-cq32g1-4144143/

Natomiast ja polecałbym brać coś 1440p, ale z 75Hz.

https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg270ubmiipx-5260501/

Dajesz 1049zł za monitor do którego dobierasz kartę graficzną

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-rx-vega-56-8gb-oc-hbm2-2048bit-11276-02-40g-1810201/

lub

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6g-6gb-gddr6-gv-n166toc-6gd-4144273/

Ewentualnie czekasz, aż wejdą karty RTX Super, a wtedy spadną ceny RTX 2060 i taką weźmiesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę dużo nie gram, nie chcę teraz wymieniać grafiki. To 144Hz to wcale nie jest taki mus. Bardziej mi na dobrych kolorach zależy. GPU też nie będę teraz zmieniał, bo będzie się tylko kurzyć. Wolę już wsadzić jakiegoś lepszego proca do kręcenia, bo nawet jak zdarzy mi się zagrać to głównie multi, które na nim siedzi. W poście przecież pisałem, że za miesiąc mam zamiar go zmienić.
Zastanawiałem się głównie czy te ww. Samsungi, które podałem różnią się faktycznie tylko tym HDR, bo jak tak, bo jednak już tego tysiaka wolę faktycznie przeznaczyć na chociażby większego ssd niż mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przecież z tego naturalnie zdaję sprawę, więc nie wiem czemu usilnie próbujesz wmówić mi żebym kupił gpu, kiedy prosiłem o pomoc w zakupie monitora. Nie jestem wstanie wymienić całego komputera w miesiąc. Na grafikę przyjdzie czas, ale aktualnie najbardziej wymagającymi a zarazem jedynymi grami w jakie grałem w ostatnim czasie to wot, Rimworld, minecraft, fifa, rocket league. Nie potrzebuję tutaj nie wiadomo jakiego gpu. Ponad to zawsze mogę zejść z detali, czy rozdziałki, żeby mieć chociaż te 60fps.
Jako, że artykuł na purepc kończył się na monitorach za 2k chciałem się dowiedzieć, czy są może jakieś modele wycenianie te max 500zł więcej warte uwagi, czy taki AOC czy ten tańszy Samsung mnie zadowoli w zupełności, ponieważ na razie posiadam starego grata LG M2450D.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam :) z czystej "obawy" napisałem bo nie znam w pełni twej wiedzy na temat komputerów, a zdarzali się tu na forum już tacy, którzy myśleli np, że jak zmienią rozdzielczość z 1080p na 1440p to wszystko będzie im śmigało identycznie.  Jak ci zależy na kolorach i pięknej jakości obrazu to trzymałbym się tego by wziąć VA, a może i nawet IPS z 75Hz, żeby nie przepłacać. Tym bardziej, że nie grasz w gry, które wymagają 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, rozumiem. Niby nie potrzebuję tych 144Hz, ale podejrzewam, że jak kupię teraz monitor to będzie stał u mnie ładnych kilka lat, więc wolałbym kupić coś w miarę przyszłościowego. Dodatkowo nigdy nie posiadałem takiego monitora, więc jestem też ciekawy jak użytkuję się coś takiego. Dużo bardziej cenię sobie też płynność niż piękne tekstury w grach, więc znów stoję na rozdrożu. Wracając jednak do meritum, czy HG70 byłby w takim razie "najlepszym" wyborem (kolory niby ma najlepsze w wszystkich tu wymienionych), czy są może jakieś inne fajne monitory, które należałoby żebym rozważył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz doczytałem o monitorze, który aktualnie posiadasz. To będzie dla ciebie totalna zmiana. Ja się niedawno przesiadłem z AG Neovo L-W22E (tak wiem typowy no name) na ten monitor z linka niżej i sam nie wierzyłem, że może istnieć aż taka różnica między monitorami. A jednak...

Dodatkowo w domu mam ten, który służy ojcu i dzieciakom od jakiegoś roku do grania. Bardzo fajny monitor, ale jednak minusem jest matryca TN, kolory nie są tak żywe.

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-g2530hsu-b1-977447/

Tak mi przyszło na myśl, żebyś zobaczył sobie to:

A potem pomyślał czy nie warto wziąć tego Samsunga i pobawić się ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...