Skocz do zawartości
tbadoo

i5 8400 i RTX 2080

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Posiadam i5 8400 na płycie MSI Z370 PC PRO, gpu Sapphire Radeon RX 570 Pulse. Przymierzam się do wymiany grafiki, nie chcę się ładować w starzejący się sprzęt typu GTX 1080 ti mimo jego dobrych osiągów. Myślę o RTX 2080. W związku z tym dwa pytania. Po pierwsze czy procek nie będzie w tym przypadku wąskim gardłem dla tej grafy? Drugie pytanie to wersje karty. Myślę nad EVGA lub ewentualnie MSI. Czy jest sens ładować się w droższe wersje tych kart gdzie różnią się one jedynie fabrycznym boostem i ewentualnie ilością wiatraków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą mniejsza osiągi niż na lepszym procesorze, strzelam na oko 15-20%. Sam mam teraz podobną sytuację, bo mam Ryzen 2600x i przymierzam się do zakupu RTX 2080 oraz monitora 2k 144Hz.

Nie wiem co planujesz później robić z tym PC, rozbudowa itd. Ja wolę kupić teraz mocną kartę, nawet gdybym nie wykorzystał w 100% jej potencjału, a za rok albo dwa sobie zrobię upgrade procesora najwyżej.

Droższe karty to zazwyczaj lepsze chłodzenie, a co za tym mniejszy hałas. Właśnie dla temperatur i ciszy kupuje się lepsze modele, wydajność jest identyczna prawie. Na youtube chyba TechLipton robił dość fajny test, prawie wszystkie modele RTX 2080 testował, wydajność, kulture pracy itd. Bardzo polecam się z tym zapoznać.

Ps. Poniżej Michikun wstawił ten filmik.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłączę się pod temat bo u mnie podobna sprawa :)

Planuję nowe GPU, albo teraz RX590, albo później, nadchodzący Radeon 5700. Nie jest to TOP, ale zastanawiam się na jakim poziomie GPU procesor będzie bottleneckiem - czy to NVIDIA czy AMD.

i5 4670K 4.2GHz
16GB DDR3 2133MHz CL11
SSD #1 systemowy
SSD #2 na gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lynce Zakup RXa 590 mija się z celem. Lepiej kupić GTXa 1660 OC od Gigabyte i pobawić się w undervolting i podkręcanie. Poza tym z kart od AMD masz w rozsądnej cenie Vegę 56 od Sapphire na morele.net :)

W tych kartach raczej nie będzie bottlenecka, przy tym procku pewnie byłby taki przy karcie pokroju RTX 2070. Nie mnie jednak, gdyby procesor był lepszy to ilość FPSów w grach byłaby wyższa może nawet o ponad 10 klatek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tbadoo napisał:

No to jeśli to taki duży bottleneck, to wymieniać proca na co przy tej płycie?

 

odpisywałem Lynce'owi. Na twoim miejscu zostałbym przy aktualnym procesorze i odpowiednio potestował w różnych grach. Potem ewentualnie aktualizacja biosu płyty i zakup i7-9700K.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajć.. zapomniałem dodać, że mam monitor 2,5K i gram w rozdzielczości 2560x1440. I nie jestem pewien, ale tutaj już może procek nie będzie stanowił wąskiego gardła, za to karta musi wyrabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...