Skocz do zawartości
Novice

3700x i 3900x przeciek

Rekomendowane odpowiedzi

https://imgur.com/a/YkoOCgM

 

testy z pcgh,co sądzicie ?

dla mnie trochę lipa w testach gier,liczyłem na wymianę 5775c na 3700X ale jak widać 8700K nadal szybszy nawet na wolniejszych pamięciach.w ROTR minimalny fps 8700K jest 23% lepszy,w FC5 16%.

wziąć porówanie oc vs oc obydwa na pamięciach 3200 i 8700K przejedzie tego 3700x jak walec.Ja raczej już nie będę się teraz pchał w z370/390 więc niestety chyba trzeba czekać kolejjne niewiadomo ile na 10nm od intela.

taki trochę mainstreamowy threadripper im wyszedł.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym screenie ja tam widzę jedną grę, jedna gra nie powinna być wyznacznikiem opinii na temat procesora.

+ A te ryśki nie miały czasem obsługiwać pamięci 4200MHz? to dlaczego wrzucili do testowanego zestawu ledwie 3200 ;). Poczekam na konkretne testy wykonane przez ekipę purepc i wtedy "wydam wyrok"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radiergummi napisał:

Kogo obchodzą testy najnowszych procesorów w 720p?

tych co chcą dostać test procesora a nie gpu

 

1 minutę temu, Michikun napisał:

Na tym screenie ja tam widzę jedną grę, jedna gra nie powinna być wyznacznikiem opinii na temat procesora.

+ A te ryśki nie miały czasem obsługiwać pamięci 4200MHz? to dlaczego wrzucili do testowanego zestawu ledwie 3200 ;). Poczekam na konkretne testy wykonane przez ekipę purepc i wtedy "wydam wyrok"

są 4 przecież

obsługują tylko do 3733 jak chcesz mieć prędkość infinity fabric w skali 1:1,4000 ruszą ale w trybie 1/2 czyli IF na 2000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, radiergummi napisał:

Już ty się nie bój o moje rozumowanie. Inteligentny redaktor potrafi wykonać test w normalnej rozdzielczości, ale w miejscu procesorowym.

zgadzam się,ale jednocześnie testy w 720p i 1080p miejscu procesorowym pokażą te same braki w cpu które słabiej sobie radzi w grach,czyż nie? nie chodzi przecież o samą wartość fps a raczej o pokazanie "w tym cpu jest dobry,a w tym przeciętny".z resztą wszystkie testy cpu,nie tylko w grach,są tak skrojone żeby przetestować maksymalnie procesorowy scenariusz.

 

ps szczerze mówiąc to mało kto tak dobiera miejsca jak to robi ppc i pclab,jak popatrzysz na zagraniczne portale to tak naprawdę testy są w większości g.... warte.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, radiergummi napisał:

W 720p przestałem grać jakieś 11 lat temu. Mnie na pewno nie obchodzi taki test. Większość graczy i tak jest ograniczona wydajnością GPU.

+1 

Mnie obchodzi tylko rozdzielczość w jakiej gram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kilokush napisał:

Mnie obchodzi tylko rozdzielczość w jakiej gram. 

ale pitolenie

jak było wyżej napisane to jest test procków a nie kart graficznych - dlatego to jest dobra metodologia testu

 niestety chyba trzeba czekać kolejjne niewiadomo ile na 10nm od intela.  chyba coś koło grudnia 2020 - ale może juz załapiesz się na DDR5

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tesel napisał:

ale pitolenie

jak było wyżej napisane to jest test procków a nie kart graficznych - dlatego to jest dobra metodologia testu

 niestety chyba trzeba czekać kolejjne niewiadomo ile na 10nm od intela.  chyba coś koło grudnia 2020 - ale może juz załapiesz się na DDR5

to samo mnie troszkę odpycha od kupowania z390/am4 - ddr4,pomimo że taraz nieco tańsze,nadal są stosunkowo drogie do tego co oferują.Żeby na prawdę kupić jakieś szybkie dd4 to trzeba 800zł a dostaniemy za to co najwyżej 3600 cl16.Dobre,ale bez szału skoro ddr5 ma mieć 5ghz w miarę standardowo.

 

47 minut temu, Kilokush napisał:

+1 

Mnie obchodzi tylko rozdzielczość w jakiej gram. 


ale przecież idąc prostym rozumowaniem to jak zmienisz kartę na 50% szybszą od tej którą masz to cpu też będzie pracował porównywalnie do tego co masz w niższej rozdzielczości.Przecież to nie jest jakieś wielkie odkrycie.Ja na swoim z97 przeżyłem od gtx 980 do 1080Ti,o ile 4790K śmiał się z gtx 980 to już przy gtx 1080 ledwo dychał a teraz teraz na 1080Ti to i 5775c 4.3ghz się poci.A rozdzielczość cały czas taka sama.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tesel napisał:

ale pitolenie

jak było wyżej napisane to jest test procków a nie kart graficznych - dlatego to jest dobra metodologia testu

 niestety chyba trzeba czekać kolejjne niewiadomo ile na 10nm od intela.  chyba coś koło grudnia 2020 - ale może juz załapiesz się na DDR5

Nie podważam sensu w 720p. Tylko chętnie bym zobaczył testy w QHD i 4K. Jak ktoś leci na midendzie to więcej mu powie wynik na topowych kartach w rozdzielczości w jakiej grs niż w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kilokush napisał:

Nie podważam sensu w 720p. Tylko chętnie bym zobaczył testy w QHD i 4K. Jak ktoś leci na midendzie to więcej mu powie wynik na topowych kartach w rozdzielczości w jakiej grs niż w 720p.

lecisz na midendzie i chcesz testy w 4K ? super.

weź pod uwagę że robienie testów cpu w grach w 1440p i 4K to godziny spędzone na robieniu bezsensownej roboty która i tak nie testuje faktycznej mocy cpu w grach.

przecież jak ktoś ci zrobi test w 720p i dany cpu daje rade zrobić 70 klatek to nagle nie zrobi więcej w 1080p.masz określoną granicę ile cię puści procesor,jaką kartę i rozdzielczość do tego sobie wybierzesz to już twoja sprawa.

Przecież redaktor nie chce robić testów takich żeby zadowolić jednego czy drugiego użytkownika tylko dobiera metodologię tak aby przetestować faktyczną moc.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 720p testuje faktyczną moc w grach? Jak ktoś gra w QHD albo 4k i oglądał testy GTX 1080 parę lat temu i widział różnicę między 7700k a 9700k około 3% w QHD w granicach FPS 50-80. To jak teraz myśli o rtx 2070 który ma podobną wydajność to co mu lepiej podpowie jaki procesor wybrać? 3 letni test w QHD GTX 1080 czy test 9700 vs 7700 w 720p? Gdzie są roenice 30 FPS w granicach rzędu >200 FPS...

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...