Skocz do zawartości
KKKabat

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sobie kupić okulary zerówki do komputera z filtrem światła niebieskiego. Mam do was 3 pytanka: 

1. Czy ktoś miał z nimi do czynienia i czy faktycznie coś pomagają ( czy oczy mniej bolą ).

2. Jeżeli ktoś z nich korzysta i są ok to czy mógłby podać ich nazwę / namiary na określony model.

3. Czy takie będą dobre: (Boję się podać linka żeby nie dostać bana za reklamę :P): Jak wpisze się w allegro "Okulary z Antyrefleksem Czytania Komputera MĘSKIE" to będzie pierwsza aukcja za 69 zł. Okulary zrobione przez Szwajcarską firmę z filtrem UV400 :-).

Pozdrawiam, KKKabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Takie okulary, mimo że zerówki to producenci lubią wciskać drobne powiększenie 0,5 dioptrii czy jak to tam, więc na to trzeba uważać.
Nigdy nie używałem takich okularów, ale po założeniu okularów zmieniają się odbierane przez ciebie barwy, przechodzą przez filtr i obraz będzie pożółkły, więc można pójść na skróty i dodać w panelu monitora R i G lub odjąć niebieskiego.
Co do bólu oczu. Mnie od komputera oczy nie bolą nigdy, a potrafię siedzieć przed kompem i 12h bez dłuższej przerwy.
-Musisz często mrugać. Wielu ludzi przestaje mrugać przed monitorem. Ja tak nigdy nie miałem, więc nie pomogę,
-Musisz ustawić jak najniższą jasność monitora, która pozwala na komfortowe korzystanie i przy którym podświetlenie nie migocze
-Kontrast nie może być zbyt duży. Od tego osobiście bolą mnie oczy już po parudziesięciu minutach. Kalibrację monitora możesz przeprowadzić z pomocą lagom.nl. Co do kontrastu to możesz go ustawić choćby z użyciem tła forum purepc. Zwiększaj kontrast, aż szary zacznie srebrzeć, jakby błyszczeć i odejmujesz 5/100, a jeśli nie pomogło na oczy to możesz o kolejne 5/100. Lub odwrotnie zmniejszasz o 10/100 i ewentualnie później zwiększasz o 5/100, by sprawdzić czy zaszkodzi.
-Ważne też jest odpowiednie oświetlenie i brak odbić/lustra/refleksów w monitorze, czyli koniecznie zmatowiony ekran. Okno/żarówka najlepiej z boku poza polem widzenia lub skierowane za monitor, a nawet LEDy za monitorem(ambilight). Jeśli masz błyszczącą/glossy matrycę to rozważyłbym wtedy wymianę monitora lub możesz spróbować z tymi okularami, ale z takimi, które mają antyrefleks->zniknie z ekranu część odbić, a część będzie mniej widoczna. W okularach BHP chyba się to nazywa: ochrona przed olśnieniem słonecznym.

Najtaniej i pewnie okaże się, że to to samo to znaleźć w sklepie BHP jakieś normalnie wyglądające okulary BHP, które mają filtr przed olśnieniem słonecznym i filtr UV, który zabarwia okulary na żółto i chyba też jest oddzielnie też filtr cyfrowy czy jak oni to tam nazywają, chodzi o filtr światła niebieskiego, a takie to koszt ~25zł.

Link do okularów możesz spokojnie wkleić. Jak cię zbanują, w co wątpię, to najwyżej na parę godzin. Przeżyjesz, a nie ma co robić sobie pod górkę.
Coś takiego:
https://www.bhp-gabi.pl/p11790,okulary-ochronne-uvex-i-vo-9160-268.html

ale brakuje ochrony przed olśnieniem. Kiedyś sobie zapisałem gdzieś okulary, które to wszystko miały, bo szukałem takich na rower, ale teraz nie wiem gdzie mam plik, więc może później znajdę. Dodatkową zaletą będzie, że będziesz mógł ich użyć do pracy, gdzie jest potrzebna ochrona oczu przed odpryskami.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...