Skocz do zawartości
Wiercik85PL

Karta z serwisu MSI i uwalona płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy "uszkodzona" karta graficzna może uwalić sekcję zasilania CPU?

Rozwijając:

Odebrałem dziś od kuriera kartę graficzna którą wcześniej oddalem do serwisu.

Karta MSI Nvidia 1060 gaming X - serwis wymienił mi niesprawną kartę, nie na nową a na używaną!?! Dodatkowo nie dostałem żadnego dokumentu serwisowego. Żaden papier nie był dołączony do karty. 

Zadzwoniłem do serwisu, tu powiedzieli mi że wymieniają sprzęt na sprawny (nie koniecznie nowy).

Postanowiłem więc sprawdzić kartę (w kompie miałem nową lepszą). Po zamontowaniu karty którą otrzymalem z serwisu i włączeniu PC z płyty poszedł dym i już komp nie wstał.  Po rozebraniu stwierdzilem uwalona sekcję zasilania. 

 

Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności czy nie. Kartę z serwisu chciałem sprzedać ale nie będę sprzedawać konia trojanskiego.

20190708_153435.jpg

Edytowane przez Wiercik85PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

plyta gigabyte z97 gaming5

procesor i5 4690k

zasilacz thermaltake TOUGHPOWER 750w gold

asus 1080TI 

Ramu nie pamietam ale 16gb ddr3

Karta msi z serwisu montowana byla w drugim slocie pci

 

Fakt ze sprzęt już z 5-6 lat ma (prócz karty)

Edytowane przez Wiercik85PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Miałeś kartę i ona padła prawda? Może padła bo były spuchnięte kondensatory, sekcja zasilania już nie wydalała, a ty grałeś i grałeś. Teraz przyszła nowa karta, którą wsadziłeś i wszystko szlag trafił. Niestety jest jedna przykra rzecz z 5-6 letnimi komponentami, ciężko po prostu dojść. Jak było z pastą na procu i jaki cooler tam masz? Na twoim miejscu bym sprzedał wszystko na części i zainwestował w nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta 1060 zdechla i odeslalem ją do serwisu. Wzamian kupiłem 1080TI ktora w PC chodziła miesiąc czasu i wszystko było ok. 

Plyta główna spaliła się się po dodaniu odebranej z serwisu karty w drugi slot pci.

 

Zestawu nie będę sprzedawać bo mocy mu nie brakuje, płytę główną już zamowilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bashey_pl napisał:

Sądząc po wypowiedzi, że drugą kartę dodał to na 100 procent tak. Sekcja zasilania nie dała rady i odmówiła posłuszeństwa.

Jesli nawet, to do czego ten drugi port PCI-E ?  Serwis oddał jakąś inną używaną kartę w ramach gwarancji?? Ciekawe, czy ją sprawdzali, o serwisie MSI to już legendy chodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...