Skocz do zawartości
Huor

Modernizacja PC z i5 2550k na Ryzen 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecny sprzęt : 
Karta graficzna : Gigabyte HD7970 3gb OC
Procesor : i5 2550k 4.8
Płyta : Gigabyte Z77X-D3H
Ram : 16GB (4x4) HyperX 1666
Zasilacz : OCZ Fatal1ty 750W 80 Bronze Plus
Chłodzenie: Dark Rock 3
Obudowa: NZXT Noctis 450

Zamówiłem już Ryzen 7 3700x oraz MSI MPG X570 Gaming Plus i do tego mam kupione wcześniej przy okazji jakiejś promocji 2x8 HyperX Predator RGB 3200MHz 

Pytania:

Sekcja zasilania tej płyty ma 8+4 chyba czy coś takiego i się zastanawiam czy jest sens tyle w ogóle podłączać ? czy nie wystarczy samo 8pin ? jedynie RAMy mam zamiar podkręcać 2x8 3200Mhz HyperX Predator RGB do 3600  procka nie będę ruszał bo z tego co widziałem to nie ma nawet sensu przynajmniej na początku.

Jaki dysk ssd do ~300zł i czemu z tego co widziałem większość ludzi nadal decyduje się na Sata a nie na M2 ? skoro prędkości są na korzyść M2 a cenowo nie wychodzą dużo drożej chodzi może o wytrzymałość?

Zastanawiałem się nad:
https://www.x-kom.pl/p/461049-dysk-ssd-adata-512gb-m-2-pcie-xpg-sx8200-pro.html

lub
https://www.x-kom.pl/p/490090-dysk-ssd-pny-500gb-m-2-pcie-nvme-xlr8-cs3030.html

i dziwi mnie że ludzie mimo to wybierają Cruciala MX500 który kosztuje ~300zł a te wyżej za dodatkowe ~20-30zł w zależności od sklepu jest dużo większa prędkość a pojemność ta sama o co biega w tym ? 

Jest sens instalować Dark Rock 3 i kupować specjalnie przejściówkę do tego ? bo z tego co patrzyłem to te stockowe chłodzenie od AMD daje radę i nie robi większej różnicy zwłaszcza jak się nie podkręca CPU.



Obudowy nie widzę sensu zmieniać a karty na razie nie zmieniam bo muszę trochę posprzedawać sprzętu i czekam też aż dostanę kolejny zestaw takich samych kości RAM bo załapałem się na promocję MSI i dostane je gratis i mam zamiar sprzedać i dodać te ~450zł do budżetu na kartę bo gdyby nie ta promka brałbym B450 ofc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podłączyć 8pin EPS.

Dysk obojętnie który z tych co zalinkowałeś.

Ludzie są przyzwyczajeni do SATA, stąd zupełnie niezrozumiały wybór.

Dodam jeszcze bardzo wydajne i wytrzymały dysk 480GB NVM-e:

https://www.proshop.pl/Dysk-SSD/Corsair-Force-MP510-M2-SSD-480GB/2688442?utm_source=cenowarka&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

Jego wyniki, gdzie dysk ma system i partycje na gry:

2230216100_1562631705_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ten dysk co poleciłeś jest za 295zł na niemieckim amazonie tak że chyba wezmę go.

Edit: Jeszcze jedna sprawa mam stary dysk ssd i hdd kupione jeszcze w 2012 jak ssd jeszcze raczkowało i się zastanawiam czy nie opłacałoby mi się z nich zrobić StoreMi bo HDD to 2TB a ten SSD 120 a potrzebuje taki duży nośnik na dane ma to sens czy lepiej się w to nie bawić bo podobno ładnie przyśpiesza HDDki a tamten stary SSD do niczego innego się już za bardzo nie nadaje bo jego prędkości to jakieś ~150/150 .

Edytowane przez Huor
Zapomniałem o coś zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu brać na niemieckim amazonie (chyba, że siedzisz w Niemczech). Ten dysk MP510 masz za 320-325zł w polskich sklepach typu nikolnet.pl czy morele.net.

Pamiętaj o paście Thermal Grizzly Kryonaut. Idealne chłodzenie pod takiego Ryzena to Fortis, Grandis lub cichutki i wydajny Arctic Freezer 34 eSports Duo polecany przez Blacka. Tutaj warto nadmienić, że stosunek ceny do wydajności i jakości jest rewelacyjny.

https://sklep.hard-pc.pl/p10366,chlodzenie-arctic-freezer-34-esports-duo-white.html

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michikun napisał:

Bez sensu brać na niemieckim amazonie (chyba, że siedzisz w Niemczech). Ten dysk MP510 masz za 320-325zł w polskich sklepach typu nikolnet.pl czy morele.net.

Pamiętaj o paście Thermal Grizzly Kryonaut. Idealne chłodzenie pod takiego Ryzena to Fortis, Grandis lub cichutki i wydajny Arctic Freezer 34 eSports Duo polecany przez Blacka. Tutaj warto nadmienić, że stosunek ceny do wydajności i jakości jest rewelacyjny.

Na amazonie nawet lepiej bo to najlepsza gwarancja + taki sam czas oczekiwania jak z polskiego sklepu więc co mi za różnica a zawsze to lepiej 3 0zł w kieszeni mieć :D
Pastę mam Gelida GC-Extreme jak ja ją kupowałem to pamiętam że w testach była w czołówce więc raczej nie ma sensu kupować innej co do chłodzenia to raczej zostanę na początku na oryginalnym bo i tak nie będę robił OC CPU a w późniejszym czasie planuje kupić NZXT Kraken x62.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Patronix napisał:

ADATA ma lepsze prędkości

Zgadza się ale jest między nimi 50zł różnicy więc nie wiem czy warto dopłacać bo równice nie są jakieś duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem linki do Xkomu tylko ze względu na przejrzystość do wyboru mam:
ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro - 344zł
Dysk SSD PNY XLR8 CS3030 M.2 PCIe NVMe 500GB  - 309 zł
I ten co kolega wyżej zaproponował Corsair Force MP510 M.2 SSD - 480GB -  295zł 
wszystkie ceny są wliczone z wysyłką 

Jeszcze jedno pytanie dość idiotyczne ale wole zapytać do tej pory byłem na platformie Sandybrige więc w płycie zasilanie procka było na 4 piny teraz w tej nowej płycie muszę podpiąć 8 pinowy i nie wiem czy użyć tego samego kabla co wcześniej który jest 4+4 tylko ja zawsze miałem je  od dzielone ale można je złączyć ze sobą czy użyć drugiego kabla chyba taki sam tylko od razu on jest 8pin pewnie nie ma różnicy ale wolę zapytać i w razie czego chyba użyje tego 8 pinowego a nie 4+4 bo przynajmniej nie był używany przez 7 lat chodź to też zapewne nie ma większego znaczenia ale jako że nie jestem pewny to wolę dopytać ¯\_(ツ)_/¯

IMG_20190709_143447.jpg

Edytowane przez Huor
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...