Skocz do zawartości
artulappi1

Obudowa do 200-300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z racji tego, że zauważyłem, że w mojej obudowie nie ma dobrego przewiewu powietrza zwracam się z pytaniem: Jaką obudowę polecacie do 300 zł, tylko jest jeden warunek: Musi wejść SPC fera 3 :)
Nie musi być szyby/plexy, nie zwracam na to uwagi :)
Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gladiusie mam spoko temp z dwoma wentylatorami z przodu(140+120) na low.Jeden góra.Jeden tył.140tka na Fortisie.Na AMD FX 8320e i Palit 1060 Jet Stream.Także polecam.

SPC Armis powinno być równie dobrze.

 

Sharkoon M25 będzie gorszą opcją jeśli chodzi o chłodzenie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mam nic do firmy ale akurat obudowy robi nie w moim guście.Albo za plastikowe albo za bardzo oczojebne bo gdzie mogą wciskają ledowe wentylatory a te wiadomo ani wydajnością ale kulturą pracy nie grzeszą.Za dużo dizajnu za mało wydajności ,praktyczności i kultury pracy.Moim skromnym zdaniem oczywiście.Ale ich myszkę mam(Sharkoon SKILLER SGM2) i mogę polecić.Duża,ładne ledy,palstik bardzo dobrej jakości zamiast gumy bo tej nie znoszę akurat też :-).Także nie trolluję samej firmy dla sztuki :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi nie zależy aby obudowa bawiła się w choinkę tylko, żeby temperatury były niskie, ewentualnie mogę dokupić dodatkowy/e wentylator/y. Bo teraz to w spoczynku mam ok. 50,nie wspominając już o graniu

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem sobie parę recek blacka i wpadły mi w oko te 3:
Coolermaster MasterBox 5t
phanteks eclipse p400
SilentiumPc Aquarius X70W
Ale: be quiet! Pure Base 600  też obejrzałem.
Nie spodziewałem się, że tak ciężko będzie wybrać obudowę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w obecnej obudowie masz większe na wszystkich podzespołach tzn: CPU , GPU, sekcji zasilania w mobo?  Od początku tak było?  Jeśli temp. zwiększyły się np. po podkręceniu (Jak się domyślam to i5-4690k jest podkręcony.) to jest kilka elementów, które na to wpływają.  Fera 3 nie jest specjalnie dobrym coolerem do OC, pasta także po dłuższym czasie traci swoje właściwości, kiedy ją wymieniałeś? Jeśli wymieniałeś to temp. wzrosły zaraz po wymianie? -cooler może nierównomiernie przylegać i/lub źle nałożona pasta. Do wzrostu temp. przyczynia się także cyrkulacja w obudowie i miejsce , w którym sie ona znajduje, a nawet stopień zabrudzenia finów w coolerze.  

PS

Czy zauważyłeś to może podczas ostatnich upałów? U mnie wtedy wzrosły o około 5st C na CPU i 5-10 st C na GPU- podczas grania, w idle : pulpit z 27-28st C wrósł do 32st C.

Pytam bo przyczyn może być kilka a 50st C  w idle to nie jest mało. Stąd te pytania :)

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp tylko skoczyła na procku, procek nie podkręcony (stara płyta padła i kupiłem na chipsecie b85 od kumpla). Fere kupiłem w kwietniu a temperatury ok 50 stopnii były już jakoś w maju, do tego momentu procek miał w spoczynku ok 35-40 stopni a w grach nie przekraczał 80. Komp czycszczony w tym miesiącu, została wymieniona pasta (arctik silver 5) i nic nie pomogło.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pomimo wszystko będę kupować nową bo w przyszłym roku kupuje nowy sprzęt :)

I jednak kupuje tego be quiet! - a :)


@Dart9 Patrz, zmieniłem obudowę i to jest temperatura podczas gry :) Utrzymuje się taka od dwóch godzin :) ok. 40-50 stopni ;)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez artulappi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...