Skocz do zawartości
karoldo

przesiadka z intela 2500k na ryzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tej chwili mam procesor intela 2500k, 16 GB ram i kartę gtx 1070 ti i mam dylemat w doborze gratów do nowego...

Komputer służy zwykle do obróbki zdjęć (photoshop/lightroom), czasami obróbka video, a sporadycznie granie.

Myślałem o zmianie na ryzena żeby w razie potrzeby mieć jakiś zapas mocy do video i żeby wystarczyło to na kilka lat.

Po testach nowych procków nie wiem czy brać płytę na x570 + jakiś starszy ryzen typu 2700 a potem zmiana procka np na 3900, czy np jakaś płyta na 450? czy w ogóle coś innego...

Jeszcze kwestia ilości ramu i ilości kości - wolałbym mieć 32 a jak rozkręci się video to może i 64... - czy jest sens kupować najpierw 2x16 a w razie potrzeby dokupiść kolejne 2x16?

Oczywiście, które ramy do czego i zasilacz + buda, musi być cicho :P

Przeglądam zestawy na PurePc, ale "osiołkowi w żłoby..." na dodatek te nowe Ryzeny :D

Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od funduszy:

Ryzen 3600 + B450
Ryzen 3700X + X470

Z płyt na X570 podpowiem, że warto brać:
Gigabyte X570 GAMING X
MSI MPG X570 GAMING PLUS

Na inne modele nawet nie patrz bo ceny są kosmiczne.

Z pamięciami było wielokrotnie wałkowane. Cztery kości obciążają bardziej kontroler, w dodatku często w przypadku Ryzenów jak masz fabryczne taktowanie pamiątek na np. 3200MHz, to jak wrzucisz dwie kości to ci tak pójdą w dualu, ale jak wrzucisz dwie kolejne to te taktowanie niestety znacznie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...