Skocz do zawartości
krabol

Jaki jest nowy sotek SL-NV400-64

Rekomendowane odpowiedzi

czy oplaca sie brac tego solteka

mam zalatwic kumplowi w cenie nf2 8)

:twisted: on ma athlona 900 i jedna kosc 512/266 no name

napalil sie na nf2 i chce go troche podkrecic np. na 1,1-1,2GHz

jaki jest w nim bios i jaka ma wydajnosc

tutaj znajduje sie recka http://www.amdmb :oops: .com/article-display.php?ArticleID=244&PageID=2

ale nie zadobrze znam angielski, a ze siedze na modemie nie mam kasy i czasu zeby godzinami przegladac forum a musze sie zdecydowac do poniedzialku!!

Zalezy mi na czasie!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego testu wynika, ze ten Soltek (1-kanalowy kontroler pamieci!) pokunje w wiekszosci testow ASUSA na nf2 ultra (2-kanały), ma tylko troche mało stuffu pomocniczego - brak RAIDA, SATA. Regulacja napięcia procka tylko do 1.85 V. Zastanawia mnie tylko sprawa OC, ale mysle ze z podkrecaniem tego Athlona 900 nie powinno byc na niej problemow. Moze byc to ciekawa plytka, tylko ze jak Vip juz napisal jesli sie na nia zdecydujesz to bierzesz ja na własne ryzyko.

 

BTW: Qmplowi ta plytka potrzebna jest do podkrecenia tego antka? nie moze go krecic na swojej obecnej plycie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego testu wynika, ze ten Soltek (1-kanalowy kontroler pamieci!) pokunje w wiekszosci testow ASUSA na nf2 ultra (2-kanały), ma tylko troche mało stuffu pomocniczego - brak RAIDA, SATA. Regulacja napięcia procka tylko do 1.85 V. Zastanawia mnie tylko sprawa OC, ale mysle ze z podkrecaniem tego Athlona 900 nie powinno byc na niej problemow. Moze byc to ciekawa plytka, tylko ze jak Vip juz napisal jesli sie na nia zdecydujesz to bierzesz ja na własne ryzyko.

 

BTW: Qmplowi ta plytka potrzebna jest do podkrecenia tego antka? nie moze go krecic na swojej obecnej plycie ??

kumpel ma ecs k7s5a :cry: :( na sis735 wiec moze go krecic na.... moze 910

ecs to szajs

 

 

 

Chyba ja wezne bo zarobie 30 zlotych a kumplowi wcisne walek ze jest nowsza i wydajniejsza

obydwaj bedziemy zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym tescie widac ,ze qupa jesli chodzi o O/C

poczytaj dokladnie ten test... gosc tego proca na Epox 8RDA+ wykrecil tylko 30MHz wiecej. heh nie wiem o co Ci chodzi. :roll: moze ten Vcore do 1,85V? Drut_mod to nic trudnego. za niska cene dostaje plytke rowna z tym Epoxem jesli chodzi o wydajnosc i o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym tescie widac ,ze qupa jesli chodzi o O/C

poczytaj dokladnie ten test... gosc tego proca na Epox 8RDA+ wykrecil tylko 30MHz wiecej. heh nie wiem o co Ci chodzi. :roll: moze ten Vcore do 1,85V? Drut_mod to nic trudnego. za niska cene dostaje plytke rowna z tym Epoxem jesli chodzi o wydajnosc i o/c.

przeczytalem dokladnie i mowie ze qupa jesli chodzi o O/C

 

Ta plyta ma identyczny bios jak FRN2-LRL wiec fsb190 jest tutaj az smieszne,no chyba ze ten ktory to tescil mial baaaaardzo lipne pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym tescie widac ,ze qupa jesli chodzi o O/C

poczytaj dokladnie ten test... gosc tego proca na Epox 8RDA+ wykrecil tylko 30MHz wiecej. heh nie wiem o co Ci chodzi. :roll: moze ten Vcore do 1,85V? Drut_mod to nic trudnego. za niska cene dostaje plytke rowna z tym Epoxem jesli chodzi o wydajnosc i o/c.

przeczytalem dokladnie i mowie ze qupa jesli chodzi o O/C

 

Ta plyta ma identyczny bios jak FRN2-LRL wiec fsb190 jest tutaj az smieszne,no chyba ze ten ktory to tescil mial baaaaardzo lipne pamieci

ale to cienki proc jakis jest, jak na 8RDA+ tak slabo sie krecil. a gosc nie wiem czemu nie testowal fsb 200. to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moze ten proc to A0 - moja AIUGA chodzi obecnie 1750 (12,5 x 140) przy 1,7 (efektywnie 1.75) :). Jesli ta plyta jest tansza niz ~380 zl to mozna sie nad nia zastanowic :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ten soltek to jakis badzie

8O :( pamieci mozna puscic na aaauto lub spb (chyba)

nie ma ustawien powyzej jakiej temperatury sie wylacza

jak zrobie testy na moim 1700+ to dam znac 8) :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ten soltek to jakis badzie

8O  :( pamieci mozna puscic na aaauto lub spb (chyba)

nie ma ustawien powyzej jakiej temperatury sie wylacza

jak zrobie testy na moim 1700+ to dam znac 8)  :arrow:

 

to jest kwestia biosu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie ten soltek kosztuje 330zł, ale biorąc pod uwagę, że za mniej niż 370 można (również na giełdzie)kupić solteka na kt600(z raidem s-ata itd.)to nie wróżę mu wielkiej popularnoiści.

ja skusilbym sie, bo raid, sata itd nie jest mi do niczego potrzebne. nie planuje uzywac tego w najblizszej przyszlosci. IMHO ten soltek na nf2 400 bedzie wydajniejszy niz na kt600. no i licze na O/C lepszy. :)

UPDATE: ten soltek nie ma SS wiec juz wole FIC au13. kt600 ma ac'97 prawda?

 

ahhh... na ktorej gieldzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Batorego w w-wie. Bez problemu mozna go (tego na kt600) było kupić za 370 a na jednym stoisku nawet za 360 zł. Tylko ram jest strasznie drogi i na razie chyba kupie kartę i procka zamiast mobo+proc+ram (obecnie chodzę na sdr na 75kav).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...