Skocz do zawartości
Geralt27

Zestaw na Ryzenie 3xxx - prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem na razie wirtualne, a za chwile realne szalenstwo.

Wyboldowane czesci - to glowny wybor, a w nawiasie alternatywne wersje kompontentow. Prosze o rady i alternatywne rozwiazania z uzasadnieniem - lub kubel zimnej wody na glowe :P :

Przeznaczenie i moj stary zlomek: Ogolnie uzytkowanie kompa (100 zakladek na necie, czasem jakas zabawa grafika), oraz gry choc nie jakies hardcorowe granie non stop - szczegolnie ze niestety nie mam juz tyle czasu jak kiedys na gry i pelno gier ktore nie ogralem ;). Zalezy mi tez, oprocz osiagow, na dobrej kulturze pracy zestawu

Zmieniam z wieloletniego Intel 2500K (kreconego na 4,3, czyli nie na maksa), RTX 970, 8GB, SSD na system. Nowy zestaw mam zamiar krecic ale automatycznie (czyli te nedzne Mhce ktore wyciagnie PBO wspomagane jakimis regulacjami dzialania PBO w biosie + ustawienia pamieci - nie bede krecil manualnie, w sensie wszystko na stale 4,3GHz). Zestaw w zalozeniu ma sluzyc znowu na lata (tzn do momentu kiedy poczuje ze mi brakuje mocy na cos co bede chcial uruchomic, a sama wymiana procesora lub karty graficznej nie pomoze). Na ta chwile mam jeszcze EIZO IPS 60HZ bez zadnych freesyncow itp. Ale w pozniejszym terminie (nie od razu z tym zestawem) mam zamiar kupic jakis porzadny monitor tez IPS (albo VA) juz do wyzszej rozdzielczosci.


Obudowa:
Fractal Design Define R6 USB-C Black
(wersja z usb-c na froncie)

Plyta glowna:
Asus ROG CrossHair VII Hero x470
(Asus ROG STRIX X470-F GAMING; rozwazam tez x570 - jaka plyte x570 byscie polecali?)
W przypadku jakby byla Strix to potrzebna by byla aktualizacja biosu, bo chyba tylko crosshair ma usb flashback

Procesor:
AMD Ryzen 3800x
(3700x; 3900x) <-- 3800x jest totalna niewiadoma i wszystko wskazuje na to, ze jest mniej oplacalny od 3700x, chociaz przy tej cenie zestawu kusi mnie;) - 3900x tez kusi ale realnie to nie sadze ze w jakimkolwiek najblizszym czasie wykorzystam 12 rdzeni

Chłodzenie:
Scythe CPU Mugen 5 Rev.B (SCMG5100)
<-- alternatywna: Noctua NH-D15 SE-AM4 (NHD15SEAM4), ale jednak ze wzgledu na cene wygrywa chyba Scythe chyba - pytanie czy dolozyc 2 wentylator i jaki (tez musi trzymac dobre parametry pracy) do chlodzenia cpu?

Pasta:
Arctic Cooling Arctic MX-4
(podobno trzyma 8 lat, nie jest tak dobry jak plynny metal ale latwiejszy w nakladaniu i czyszszeniu i nie grozi zwarciem jesli cos kapneloby). Wczesniej myslalem nad topowym grizzly ale gdzies na dforum przeczytalem ze szybko wysycha + byla wadliwa partia ktora rysowala. Kusi tez plynny metal (w poprzednim kompie bralem)

Karta graficzna:
MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6
(zalezy mi na dobrej kulturze pracy i trybie polpasywnym; rozwazalem tez AMD 4700XT, ale ta karta w wersji stockowej ma slaba kulture pracy, a na niereferencyjne raczej nie doczekam, bo dopiero w kolejnym miesiacu beda) - wasa tej karty jest (moze to blad i poprawia) chyba maly max limit - az nie chce mi sie wierzyc ze to nie blad bo power limit to 240W, a nawet FE ma 260W. Z tym, ze inne opcje sa z kolei drozsze lub glosniejsze.

Pamięci
G.Skill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL15 (F43600C15D16GTZ)
(alternatywnie moze byc wersja CL16, ale wole dobrze binowana CL15 - w praktyce chce pamiec uruchomic zaleznie na silicon lottery na 3600CL15/CL16 lub 3733CL16/17 dlatego szukam dobrych pamieci na Samsung B-die, wiec nawet jesli bym skorzystal z tej alternatywy 4000MHz to i tak bym ja probowal downlockowac na te poziomy, bo pozniej wlacza sie w ryzenach 3xxx dzielnik pamieci 2:1)

Dysk
ADATA SX8200 PRO 1TB M.2 PCIe/NVMe


Zasilacz
Jeszcze nie do konca wybralem - na szybko, to chciałbym zasilacz polpasywny o dobrej kulturze pracy powiedzmy w okolicach 750W. Zastanawiałem się na Seasoniciem albo inny dobry:
Seasonic Prime Ultra 750W (SSR750PD2) (alternatywa: Seasonic Prime Ultra Gold SSR750GD2)


Inne glupotki:
Myszka
Czy mozna juz kupowac Logitech MX518 (nowa wersja starej myszki?) - niby byly testy ale jakos nie widze w sklepach, jak nie ma jeszcze to poczekam na nia, bo strasznie przywyklem do moich MX518, mam 2 edycje )?


Inne informacje:
W zestawie potrzebne by bylo wyprowadzenie kabli na 3/4 dyski SATA (3 wloze od razu, 1 moze pozniej) oraz jeden kabel do potencjalnego podlaczenia nagrywarki DVD - jeszcze do potwierdzenia.


Rozwazam tez klawiatury (ale pewnie zamowie nie koniecznie z kompem):
Sharkoon PureWriter Kailh BLUE US-Layout lub Sharkoon PureWriter Kailh Red US-Layout <-- sklaniam sie ku BLUE ale nie slyszalem jak glosno chodza...
Do tego chce w pozniejszym momencie dokupic dac zewnetrzny (ewentualnie karte muzyczna)

Edytowane przez Geralt27
Lepsza czytelnosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że to napiszę, ale jesteś kolejnym przypadkiem "niepotrzebnych" zachcianek w ostatnich dniach. Wcale się nie dziwię, że ci oczy wyszły z orbit jak poszalałeś ze sprzętem w konfiguratorze.

Procesor - Ryzen 3700X - 1479zł
Płyta główna na X570 - Gigabyte X570 GAMING X lub MSI MPG X570 GAMING PLUS - 749zł/849zł
Płyta główna na X470 - Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING lub MSI X470 GAMING PRO CARBON
Pamięci - Patrior Viper 16GB 3400MHz 2x8GB
Cooler - Arctic Freezer 34 eSports Duo
Karta graficzna -  Aktualnie między tą wersją RTX 2070 Super która ci się podoba a RTXem 2080 jest 300zł różnicy, odpowiedź nasuwa się sama co brać -=> https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-2080-amp-edition-8gb-gddr6-zt-t20800d-10p-4142536/
Dysk SSD - Dysk SSD Corsair MP510 960GB PCIe x4 NVMe lub PNY Technologies XLR8 CS3030 1TB M.2
Zasilacz - tu wybrałeś ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze zaszalalem. Poza tym nie ma co wybaczac o to mi chodzi zeby padaly propozycje i mnie zachecily do myslenia :).

Co do MSI X470 GAMING PRO CARBON to zaczalem od tej plyty, pozniej dostalem info, ze moze lepiej jednak isc w Asus Stryx. A juz szalejac zmienilem ja na Asus Hero bo ma jednak sporo lepsza sekcje zasilania (w nawiasie zostawilem strix jako alternatywe). Co do MSI to jest wybor miedzy nia a Asusem Strix, ktory podobno ma lepsze opcje zabawy PBO (?). Czytalem tez cos o tym ze MSI brakuje miejsca na biosie i tnie funkcje (ale nie znam szczegolow i czy to prawda - ale zakladam ze tnie raczej jakies zbedne funkcje :) ). BTW: jak o niej mowimy, to rozumiem, ze ta MSI tez jest daisy chain? Wiec rzeczywiscie na plycie moge przyoszczedzic z 200-300 pln.

Na pamieciach, moge pewnie przyoszczescic do max 400 pln (bo na ta chwile wychodzi ze beda kosztowac mnie okolo 800, jesli by jednak wiecej to zmienie na pewno na tansze). Widze, ze sporo osob poleca roznego rodzaju Patriot Viper - ze wzgledu na stosunek ceny do uzytych kosci? Z tym, ze jednak chcialem celowac w 3600/3733.

2080 nie rozwazalem, ale przy tej roznicy zerkne na ta co sugerujesz. Moge tez pojsc w inna 2070 super jesli ma jakas wskazesz.

Cooler - Arctic Freezer 34 eSports Duo <--- tu przyznam sie nic nie wiem na temat tego chlodzenia, ale bralem Mugena 5 ze wzgledu na nie kosmiczna cene (200PLN), nie duzo gorsze chlodzenie niz Noctua i dosc duza cisze.

Przy czym jesli ktores rozwiazanie (czy to dot. karty graficznej czy coolera) byloby dosc glosne, to u mnie odpada. Sprawdze te 2 propozycje, wiec dziekuje za nie.

Co do corsaira to on jest lepszy od Adaty sx8200 PRO (bo cena jest podobna)? Widzialem testy Adaty i wygladaly calkiem przyjemnie.

 

EDIT: Aha, co do procesora 3700x to propozycja jest rosadna, co napisalem juz wyzej - tym bardziej ze nie spodziewam sie duzej roznicy miedzy 3800x vs 3700x. Niestety nie ma testow. Jest to ewentualna oszczednosc okolo 300PLN.

EDIT2: Sprawa z karta graficzna rzeczywiscie wyglada interesujaco. Nie ma trybu polpasywnego, ale jednak mocno do rozwazenia. Wiec albo trzeba brac tansza super lub ceny musza spasc, albo lepiej moze ta wzic ktora wskazales. BTW: uwazasz ze w ogole lepiej olac ta 2070 super i brac ta 2080, czy jednak oplaca sie rozwazy takze tansza 2070 super?

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co wedle testów wychodzi na to, że nadal często trzeba zbijać taktowanie RAMów w biosie, więc za bardzo nie ma co szaleć z zbyt wielkim wydatkiem i dopłacanie np. do 3600MHz których potem i tak się nie wykorzysta/albo nie zadziałają.

Co do kart to jeszcze nie ma nigdzie porównań modeli od różnych producentów, trochę na to niestety za wcześnie. No i jeszcze nie wszystkie pojawiły się w sklepach, pewnie na dniach będzie więcej modeli dostępnych.

O coolerze tutaj:

a tu możesz go kupić za 155zł

https://sklep.hard-pc.pl/p10366,chlodzenie-arctic-freezer-34-esports-duo-white.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Juz niestety jutro zapoznam sie z filmikiem i znowu odezwe, bo musze isc spac:). Moze w miedzyczasie jeszcze inne osoby powiedza co mysla na temat mojego przyszlego kompa i roznych, takze Twoich, propozycji :).

 

Swoja droga dziwi mnie tak mala roznica w 2080 vs 2070 super. Na tabelkach z teoretycznymi cenami MSRP wygladalo to zupelnie inaczej (teoretycznie 200$ roznicy, czyli prawie 1000 PLN):

NVIDIA GeForce RTX 20 Series Lineup CardPrice

GeForce RTX 2080 Ti MSRP: $999
Street Price: $1249

GeForce RTX 2080 Super MSRP: $699

GeForce RTX 2080 EOL ($699)

GeForce RTX 2070 Super MSRP: $499

GeForce RTX 2070 EOL ($499)

GeForce RTX 2060 Super MSRP: $399

GeForce RTX 2060 MSRP & Street Price: $349

 

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michikun, a co powiesz na wybor - ktora bys mi doradzal w takiej sytuacji jak ponizej:

Zotac GeForce RTX 2080 AMP Edition 8GB GDDR6 (2959)

Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6, HDMI, 3xDP, USB-C (2399)

Gigabyte GeForce RTX 2080 GAMING OC 8GB GDDR6 (GVN2080GAMINGOC8GC) (3097) <-- to wstawiam glownie zeby pokazac orientacyjnie roznice w cenie miedzy tymi sanymi wersjami 2070 super i 2080)

Ta co wczesniej wybralem MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6, choc odznacza sie super kultura pracy rzeczywiscie jest troche droga, bo kosztowala 2649 (czyli tylko 310 mniej niz pelnoprawna 2080 od Zotaca, ktory co prawda nie ma trybu polpasywnego ale i tak stawia pod znakiem zapytania sensownosc MSI). Jak rozumiem mimo wszystko kultura pracy tych wyzej tez powinna byc dobra?

 

Co do polecanych przez Ciebie plyt, to ktora bys wybral Asus Strix X470-F czy ta wskazana MSI X470 GAMING PRO CARBON i czemu? Chyba to sa dosc porownywalne plyty?

 

Z innych rzeczy ktore mnie martwia, to czy bede mial problemy z pamieciami na x470 vs x570. Bo nie do konca wiadomo ile zalezy od procesora a ile od plyty w tym zakresie. Przy ewentualnym wyborze x570 z kolei martwi mnie grzanie sie i aktywne (byc moze halasliwe) chlodzenie. Problem ten moze szczegolnie nasilic sie w tych tanszych. Jesli bym kupowal x570 jakosc chlodzenia na chipsecie i tryb pol pasywny jest niezbedny. Nie chce zeby ten maly wentylator zniszczyl caly wisilek zeby zbudowac cichy komp :).

Co do 3800x, pierwsze nie wiem czy prawdziwe benchmarki potwierdzaja, ze nie ma sensu brac 3800x (nie wiem co niby daje to 105W vs 65W). Wiec na ta chwile sklaniam sie ku 3700x. Tylko potwierdza sie, ze trzeba isc albo w 3700x albo w 3900x, bo 3800x nie ma sensu.

Lamie sie tez troche w sprawie pamieci - ale jeszcze nie do konca zlamalem ;).

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile w stosunku do pierwotnego zestawu chce zrobic takie zmiany:

1) 3800x ---> 3700x (-300 pln)
2) MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 ---> Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB (-250 PLN) lub Zotac GeForce RTX 2080 AMP Edition 8GB (+300 PLN)
3) Asus ROG CrossHair VII Hero x470 ---> Asus Strix X470-F (-300 PLN?) lub MSI X470 GA MING PRO CARBON (-350/400 PLN?)

Najwiekszy problem mam z alternatywnymi pamieciami do drogich G.Skill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL15 (F43600C15D16GTZ) <-- ciagle jeszcze z nich nie zrezygnowalem ale szukam dobrej alternatywy. Tak czy inaczej chcialbym puscic na mozliwie niskim latency pamiec - ale rzeczywiscie ceny tych pamieci sa duze.

Do tego nie wiem czy jesli stosuje plyte x470 zamiast x570 to czy mam szanse na osiagniecie np. 3600CL16. Alernatywnie jak to nie wyjdzie to np. 3200CL14.

Prosze o pomoc w wyborze miedzy wskazanymi wyzej kartami graficznymi i plytami oraz w sprawie pamieci :).

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mario2k napisał:

Ktoś gdzieś  napisał   darmowi beta testerzy weźcie sobie na wstrzymanie  z  wymianą  platformy  , tak  do końca  Września

+1

Póki co ceny są wywindowane jak to zawsze u nas w kraju na premierę. Do tego płyty na  x570 są bardzo drogie. Za miesiąc może się okazac, że nie które płyty na b350 za 300 zł radzą sobie lepiej od niektórych na x570 za 800 zł. Poczekalbym na recenzję płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Geralt27 napisał:

Na ta chwile w stosunku do pierwotnego zestawu chce zrobic takie zmiany:

1) 3800x ---> 3700x (-300 pln)
2) MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 ---> Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB (-250 PLN) lub Zotac GeForce RTX 2080 AMP Edition 8GB (+300 PLN)
3) Asus ROG CrossHair VII Hero x470 ---> Asus Strix X470-F (-300 PLN?) lub MSI X470 GA MING PRO CARBON (-350/400 PLN?)

Najwiekszy problem mam z alternatywnymi pamieciami do drogich G.Skill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL15 (F43600C15D16GTZ) <-- ciagle jeszcze z nich nie zrezygnowalem ale szukam dobrej alternatywy. Tak czy inaczej chcialbym puscic na mozliwie niskim latency pamiec - ale rzeczywiscie ceny tych pamieci sa duze.

Do tego nie wiem czy jesli stosuje plyte x470 zamiast x570 to czy mam szanse na osiagniecie np. 3600CL16. Alernatywnie jak to nie wyjdzie to np. 3200CL14.

Prosze o pomoc w wyborze miedzy wskazanymi wyzej kartami graficznymi i plytami oraz w sprawie pamieci :).

Ok zatarłem ręce i zabrałem się do roboty.
1) 3700X - jestem na tak
2) Jeśli brać RTXa 2070 Super to maksymalnie za 2400zł, ale aktualnie ten RTX 2080 od Zotaca za niecałe 3000zł jest naprawdę mega kuszącą propozycją. Moim zdaniem jak zdecydujesz się wziąć 3700X i...
3) Płytę MSI X470 Gaming Pro Carbon polecaną i przetestowaną przez kilka zagranicznych serwisów to jak najbardziej warto dołożyć pieniążki do RTXa 2080. Pamiętaj też, że znając życie za tydzień czy dwa ten procesor 3700X po jakiejś kolejnej aktualizacji biosu będzie spokojnie śmigał na mocniejszych płytach na chipsecie B450.
4) A zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że można upolować jeszcze w niektórych sklepach pamięci Patriot Viper 16 GB (2x8) 3400MHz CL16 za 369zł. - moim zdaniem idealny złoty środek na wszystkie aktualne rozterki związane z problemami z wgrywaniem profili XMP, kompatybilnością RAMU itp.

https://www.komputronik.pl/product/363380/patriot-viper-4-16gb-2x8gb-3400mhz-ddr4-cl16-18-18-36-xmp-2-0-1-35v-dimm-.html

A teraz co do samego GPU w przypadku tego Zotaca ważne jest to, że on ma fabrycznie boosta na poziomie 1830MHz gdzie wszystkie pozostałe modele w tej "półce" cenowej jak MSI Ventus, Palit Dual,  Inno3D czy Gigabyte Gaming mają wszystkie boosta na poziomie 1710MHz. No i pół roku temu ta karta kosztowała 3799zł, więc kupno jej za 3 tysiaki to już fajna sprawa. Oczywiście jest jedno "ale" czy chcesz dopłacać parę stówek za 5-10 FPSów więcej w grach, jeśli tak to bierzesz tą RTX 2080 od Zotaca, jak nie to bierzesz jeden z tańszych modeli RTXa 2070 Super.

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie ceny x570 są zaporowe i jak ktoś nie musi (ewentualnie nie ma co robić z kasą...) to lepiej odpuścić tym bardziej że zaczynają sie pojawiać info o błędach w ryśkach 3000 i trzeba zaczekać na nowe wersje biosów/ewentualnie łatkę microsoftu na nie

jeśli to ma być komp do gier to stanowczo polecam kupić 32gb ramu w 2 kościach po 16.... (tym bardziej przy 100 zakładkach w przeglądarce)

psu ok pod jedną kartę graficzną

obudowa kwestia gustu jak się wszystko zmieści (chłodzenie cpu i długość gpu) to już twój wybór

mobo na razie teoretycznie bo na oczy nie widziałem x570 taichi (14 fazowa sekcja zasilania pozostałe asrocka x570 mają 10 faz u konkurencji podobnie... choć wszystkich nie sprawdzałem...)

cpu albo 3700x albo dopłata do 3900x, 3800x nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wczesniejsza rada jednego z uzytkownikow troche odczekuje na ustabilizowanie sie sytuacji z biosami i cenami.

 

Ale w miedzyczasie zaczalem zastanawiac sie jaki dysk SSD powinienem wybrac (i dlaczego) - wszystkie sa w niezbyt mocno rozniacych sie cenach:

Adata SX8200 Pro (moj pierwotny wybor; 640 TBW, b dobra wydajnosc), ma naklejany radiator

Corsair MP510 960GB (znacznie wieksze PBW od Adaty 1700 TBW, podobno nowoczesny kontroler Phison E12, wydaje sie ze w stosunku do Adaty slabo wypada np. test zapisu i instalacji programów/gier), nie ma chyba radiatora tylko jakas naklejke

PNY XLR8 CS3030 1TB (znacznie wieksze PBW od Adaty 1665 TBW, nowoczesny kontroler Phison E12 - wydaje sie, ze troche lepiej wypada w testach zapisu, ale niestety nie moge znalezc bezposredniego porownania Mp510 vs PNY dla 1TB)

Kots mi jeszcze polecal Plextor m9peg 1TB wiec tez go tu podaje, ale na razie najmniej on mnie przekonuje. Ma radiator

 

EDIT:

Dodatkowe pytanie teoretyczne czy jest sens doplacac do Noctua NH-D15 - troche czytam o jednak sporych temperaturach ze wzgledu na male jadra + zaleznosc boostow od temperatury. Zastanawiam sie czy wystarczy Mugen w obudowie Fractal Design Define R6 USB-C Black w standardowym ustawieniu i ze standardowymi wentylatorami. Dodatkowo czy nie bedzie problemow z Noctua i pamieciami.

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem dysku ssd, i zastanawiam się nad tymi co powyżej kolega, dlatego chętnie posłucham kogoś mądrzejszego co i dlaczego wybrać?

Dodatkowo jako że wchodzą pod strzechę dyski korzystające z PCI Express 4.0, zastanawiam się czy nie poczekać i zainwestować już w nowszy nośnik?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czy warto kupić:

G.Skill Flare X 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL14 (F43200C14D16GFX) za 670PLN z wysyłką przy zalożeniu, że:

- składać komputer będę po ustabilizowaniu się sytuacji z Ryzen 3XXX i Nvidia Super (czyli zakladam, ze moze za okolo miesiac) i dopiero wtedy przydadzą mi sie te pamięci

- była ostatnio informacja (nie wiadomo, czy prawdziwa, że ceny pamięci idą w górę (?)

- dostępność pamięci B-die jest dosyć słaba i zmiena się z dnia na dzień (End of Life). Można by czekać na te nowe Neo, ale nie są znane ceny (pewnie nie będą małe?).

 

Czy lepiej poczekać?

Zastanawiam się, bo ceny w ostatnich dniach były istotnie wyższe i nie wiem czy to jednostkowa okazja czy nie. Normalnie bym kupował wszystko razem i stąd mój dylemat. Swoją drogą kilka dni temu miałem szansę kupić też ten SSD MP510 za nie dużo ponad 500 PLN z Amazona, ale wtedy nie zdecydowałem się (normalnie w PL sklepach kosztuje obecnie koło 600).

A apropo alternatyw to czy alternatywa dla g skilli moze byc cos z patriot viper?

 

Ps. Widze, nie było żadnej odpowiedzi co do mojego pytania o dyski SSD. Osobiście skłaniam się do wniosku, że jesli cena MP510 będzie podobna do SX8200 , to mimo gorszej wydajnosci MP510 w zapisie i np. instalowaniu gier, MP510 chyba bardziej opłaca sie ze wzgledu na znacznie wyzsze TBW (związane z lepszym kontrolerem). Trochę też żałuję, że nie ma na tym MP510 porządniejszego radiatora.

 

EDIT:

z kolei tu informacja, ze ceny ramu maja niby spasc:

https://www.techspot.com/news/81102-ram-prices-could-drop-42-percent-year-analysts.html

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...